Słownik Urojenia. Leczenie przekonania sprzeczne z indywidualnym doświadczeniem i utrzymujące się.
urojenia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Urojenia

Co to znaczy UROJENIA: Zaburzenia treści myślenia, fałszywe przekonania sprzeczne z indywidualnym doświadczeniem i utrzymujące się mimo danych, argumentów i dowodów zaprzeczających. Urojenia należy odróżnić od panujących w danej kulturze albo subkulturze recenzji, przesądów, uprzedzeń i zabobonów. Kluczowe rodzaje urojeń dotyczą cech samego chorego, jego roli socjalnej i relacji otoczenia do chorego. Mogą być symptomem między innymi schizofrenii, psychozy czy zaburzenia urojeniowegoSzewczuk W. red. (1985) Leksykon psychologiczny Warszawa, Wiedza PowszechnaReber A. (2000). Leksykon psychologii Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR
Definicja Uraz Psychiczny:
Co to jest wydarzenia, skrajne przeżycia emocjonalne wywierające wpływ na stan psychiczny. Czynnikami urazowymi mogą być pojedyncze, ujemne, mocne bodźce psychiczne, wielokrotnie powtarzające się ujemne urojenia co znaczy.
Definicja Uzależnienie Krzyżowe (Ang. Cross-Dependence):
Co to jest farmakologiczny użytkowany dla opisania umiejętności jednej substancji (albo jednej klasy związków) do wytłumiania objawów zespołu abstynencyjnego wywołanego odstawieniem innej substancji (albo klasy urojenia krzyżówka.
Definicja Uzależnienie Behawioralne:
Co to jest patrz:zachowania nałogowe urojenia co to jest.
Definicja Upośledzenie Kontroli:
Co to jest umiejętność do kontrolowania początku, ilości albo zakończenia przyjmowania substancji psychoaktywnych poprzez osobę ich używającą. Upośledzenie kontroli jest w ICD-10 jednym z mierników zespołu urojenia słownik.

Leczenie Urojenia znaczenie w Definicje leczenie U .

  • Dodano:
  • Autor: