Słownik Płciowej Identyfikacji Zaburzenia. Leczenie następujące zaburzenia: * transseksualizm.
płciowej identyfikacji co to jest

Czy przydatne?

Definicja Płciowej Identyfikacji Zaburzenia

Co to znaczy ZABURZENIA IDENTYFIKACJI PŁCIOWEJ: DSM-IV odznacza w tej kategorii następujące zaburzenia: * transseksualizm: Pragnienei życia i akceptacji jako osoba płci przeciwnej, czemu towarzyszy uczucie niezadowolenia z włąsnych, anatomicznych cech płciowych. Towarzyszy temu chęć poddania się zabiegom hormonalnym albo operacyjnym w celu upodobnienia ciała do ciała płci preferowanej.
* transwestytyzm o typie podwójnej roli: ubieranie się w stroje płci przeciwnej poprzez część życia w celu uzyskania zadowolenia z chwilowych doświadczeń bycia osobą płci przeciwnej. Osoba nie odczuwa chęci trwałej zmiany płci, a przebieraniu nie towarzyszy podniecenie seksualne.
* zaburzenia identyfikacji płciowej w dzieciństwie:rozpoczynają się przed pokwitaniem i cechuje je uporczywe, głębokie niezadowolenie z własnej płci. Rozpoznanie tego zaburzenia wymaga stwierdzenia głębokich zakłóceń prawidłowego poczucia męskości i kobiecości. Nie należy mylić tego zaburzenia z niestosowaniem się do oczekiwań związanych ze stereotypowymi zachowaniami wiązanymi z daną płcią - dziewczynki, które przejawiają zachowania chłopięce i odwrotnie. Nie można korzystać tego rozpoznania, gdy osoba osiąga wiek pokwitania.
patrz także: zaburzenia preferencji seksualnejGierowski J. K., Lew-Starowicz Z., Mellibruda J. (2000) Psychopatologia zjawisk socjalnych. W: Strealu J. (red) Psychologia. Książka akademicki T.III, Gdańsk GWP.regulacja zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10. Opisy kliniczne i wskazówki diagnostyczne. (1997) Kraków — Warszawa, Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne „Vesalius”
Definicja Zachowania Zdrowotne:
Co to jest albo celowe formy aktywności człowieka, które pozostają - na gruncie wiedzy obiektywnej o zdrowiu i subiektywnego przekonania - w ważnym wzajemnym związku ze zdrowiem.Zachowania zdrowotne obejmują zaburzenia identyfikacji płciowej co to jest.
Definicja Zespół Korsakowa:
Co to jest regularnie występujący u przewlekłych alkoholików, nazwany imieniem rosyjskiego lekarza S.S. Korsakowa. Jego symptomem jest mocne, przewlekłe upośledzenie pamięci pamięci świeżej i trwałej zaburzenia identyfikacji płciowej definicja.
Definicja Zespół Abstynencyjny:
Co to jest w różne konfiguracje objawów o różnym stopniu nasilenia, występujących po zaprzestaniu albo znaczący ograniczeniu przyjmowania substancji psychoaktywnej. Jest jednym ze wyznaczników wytępowania zaburzenia identyfikacji płciowej co znaczy.
Definicja Zazdrość Alkoholowa:
Co to jest zaburzeń psychotycznych spowodowanych alkoholem charakteryzujących się urojeniami odnoszącymi się do niewierności partnera, którym towarzyszą zazwyczaj intensywne poszukiwania dowodów zdrady i zaburzenia identyfikacji płciowej słownik.

Leczenie Płciowej Identyfikacji Zaburzenia znaczenie w Definicje leczenie Z .

  • Dodano:
  • Autor: