Słownik Dwubiegunowe Afektywne Zaburzenie. Leczenie charakteryzuje się nawrotami (przynajmniej.
zaburzenie afektywne co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dwubiegunowe Afektywne Zaburzenie

Co to znaczy ZABURZENIE AFEKTYWNE DWUBIEGUNOWE: Zaburzenie afektywne dwubiegunowe charakteryzuje się nawrotami (przynajmniej dwoma) epizodów obniżenia nastroju (depresji) i podwyższenia nastroju, wzmożonej aktywności i energii (manii). Charakterystyuczny jest powrót do stanu zdrowia między epizodami.Epizody manii zaczynają się zazwyczaj nagle i utrzymują się od 2 tygodni do 4-5 miesięcy. Depresje są zazwyczaj dłuższe - średnio około 6 miesięcy, rzadko więcej niż rok.
patrz także: depresja, maniaKlasyfikacja zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10. Opisy kliniczne i wskazówki diagnostyczne. (1997) Kraków — Warszawa, Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne „Vesalius”
Definicja Zespół Presuicydalny:
Co to jest znany badacz problematyki samobójstw Erwin Ringel określił jako charakterystyczne dla osoby mającej zamierzenie popełnić samobójstwo to zespół presuicydalny: 1. Przeżywanie raczej niepokoju i lęku zaburzenie afektywne dwubiegunowe.
Definicja Zaburzenie Psychotyczne Spowodowane Alkoholem:
Co to jest psychotycznych występujących w okresie przyjmowania substancji psychoaktywnych albo wkrótce po tym. Obejmuje między innymi: omamy, niepoprawne utożsamianie osób, urojenia, nastawienia paranoidalne zaburzenie afektywne dwubiegunowe.
Definicja Zarłoczność Psychiczna:
Co to jest patrz: bulimia zaburzenie afektywne dwubiegunowe.
Definicja Zdrowie:
Co to jest w przygotowaniu zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Leczenie Dwubiegunowe Afektywne Zaburzenie znaczenie w Definicje leczenie Z .

  • Dodano:
  • Autor: