Słownik Dwubiegunowe Afektywne Zaburzenie. Leczenie charakteryzuje się nawrotami (przynajmniej.
zaburzenie afektywne co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dwubiegunowe Afektywne Zaburzenie

Co to znaczy ZABURZENIE AFEKTYWNE DWUBIEGUNOWE: Zaburzenie afektywne dwubiegunowe charakteryzuje się nawrotami (przynajmniej dwoma) epizodów obniżenia nastroju (depresji) i podwyższenia nastroju, wzmożonej aktywności i energii (manii). Charakterystyuczny jest powrót do stanu zdrowia między epizodami.Epizody manii zaczynają się zazwyczaj nagle i utrzymują się od 2 tygodni do 4-5 miesięcy. Depresje są zazwyczaj dłuższe - średnio około 6 miesięcy, rzadko więcej niż rok.
patrz także: depresja, maniaKlasyfikacja zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10. Opisy kliniczne i wskazówki diagnostyczne. (1997) Kraków — Warszawa, Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne „Vesalius”
Definicja Zespół Abstynencyjny:
Co to jest w różne konfiguracje objawów o różnym stopniu nasilenia, występujących po zaprzestaniu albo znaczący ograniczeniu przyjmowania substancji psychoaktywnej. Jest jednym ze wyznaczników wytępowania zaburzenie afektywne dwubiegunowe.
Definicja Zazdrość Alkoholowa:
Co to jest zaburzeń psychotycznych spowodowanych alkoholem charakteryzujących się urojeniami odnoszącymi się do niewierności partnera, którym towarzyszą zazwyczaj intensywne poszukiwania dowodów zdrady i zaburzenie afektywne dwubiegunowe.
Definicja Zdrowie:
Co to jest w przygotowaniu zaburzenie afektywne dwubiegunowe.
Definicja Zaburzenia Psychotyczne:
Co to jest psychotyczne to ekipa zaburzeń psychicznych pochodzenia organicznego albo emocjonalnego. Do klasycznych objawów zalicza się omamy, urojenia, zachowania regresywne, niedostosowany nastrój zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Leczenie Dwubiegunowe Afektywne Zaburzenie znaczenie w Definicje leczenie Z .

  • Dodano:
  • Autor: