Do czego służy Agfa. Definicja producent materiałów i urządzeń stosowanych w fotografii, filmie.
agfa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Agfa

Do czego służy AGFA: Agfa-Gevaert N.V. (Agfa, znana również jako AGFA) – producent materiałów i urządzeń stosowanych w fotografii, filmie, twórczości audiowizualnej i druku. Spółka została założona w 1867 nieopodal Berlina jako Aktiengesellschaft für Anilinfabrikation. Aktualnie jej centrala znajduje się w Mortsel w Belgii. Firma akcyjna, notowana na platformie Euronext przez giełdę w Brukseli i na giełdzie we Frankfurcie. Agfa dostarcza zarówno produkty użytkowane w tradycyjnej fotografii analogowej (chemicznej) - takie jak negatywy, papier fotograficzny, taśmy filmowe, barwne i czarno-białe, a niegdyś również na przykład taśmy do nagrań audiowizualnych (na przykład taśmy magnetofonowe, nośniki wideo) jak i produkty technologii cyfrowej - jak dyski kompaktowe i tym podobne Ponadto spółka Agfa jest dostawcą chemii do obróbki fotograficznej. W latach 70. - 90. XX wieku spółka ta była uważana za jednego z lepszych dostawców materiałów fotograficznych.

Definicja Aparat Małoobrazkowy:
Co to jest małoobrazkowy - aparat fotograficzny, gdzie materiałem światłoczułym jest perforowany na brzegach video o szerokości 35 mm - taki jak w przemyśle filmowym. W najwyższym stopniu typowym i aktualnie agfa.
Definicja Aparat Cyfrowy:
Co to jest aparat fotograficzny rejestrujący obraz w formie cyfrowej (tak zwany mapy bitowej). Układ optyczny tworzy obraz na przetworniku optoelektronicznym (CCD, CMOS), a współpracujący z nim układ agfa.
Definicja Aberracja Optyczna:
Co to jest to jest wada pojedynczej soczewki, układu optycznego, obiektywu a również zwierciadła niepłaskiego, polegająca na deformacji uzyskanego obrazu, a zwłaszcza zniekształceniu jego kształtu, ostrości agfa.
Definicja Aparat Studyjny:
Co to jest aparat fotograficzny o konstrukcji w najwyższym stopniu zbliżonej do pierwszych aparatów konstruowanych w XIX wieku. Zasadnicze różnice między aparatami studyjnymi a innymi typami aparatów agfa.

Działanie Agfa znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: