Do czego służy Agfa. Definicja producent materiałów i urządzeń stosowanych w fotografii, filmie.
agfa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Agfa

Do czego służy AGFA: Agfa-Gevaert N.V. (Agfa, znana również jako AGFA) – producent materiałów i urządzeń stosowanych w fotografii, filmie, twórczości audiowizualnej i druku. Spółka została założona w 1867 nieopodal Berlina jako Aktiengesellschaft für Anilinfabrikation. Aktualnie jej centrala znajduje się w Mortsel w Belgii. Firma akcyjna, notowana na platformie Euronext przez giełdę w Brukseli i na giełdzie we Frankfurcie. Agfa dostarcza zarówno produkty użytkowane w tradycyjnej fotografii analogowej (chemicznej) - takie jak negatywy, papier fotograficzny, taśmy filmowe, barwne i czarno-białe, a niegdyś również na przykład taśmy do nagrań audiowizualnych (na przykład taśmy magnetofonowe, nośniki wideo) jak i produkty technologii cyfrowej - jak dyski kompaktowe i tym podobne Ponadto spółka Agfa jest dostawcą chemii do obróbki fotograficznej. W latach 70. - 90. XX wieku spółka ta była uważana za jednego z lepszych dostawców materiałów fotograficznych.

Definicja Adapter:
Co to jest urządzenia pozwalający na wykorzystanie go do innych celów niż zostało przewidziane. Pozwalające na połączenie elektryczne różnych standardów, połączenie mechaniczne urządzeń różnych standardów na agfa.
Definicja Anastygmat:
Co to jest to obiektyw ze skorygowanymi aberracjami. Obiektywy nie będące anastygmatami obecnie stosuje się tylko w najtańszych aparatach fotograficznych i kamerach. Wyjątkiem są teleobiektywy i aparaty agfa.
Definicja Apochromat:
Co to jest obiektyw zrobiony z układu przynajmniej dwóch soczewek ze szkła optycznego różnych gatunków. Dzięki takiemu zestawieniu korygowana jest aberracja chromatyczna dla większego zakresu fal, na przykład agfa.
Definicja Aparat Małoobrazkowy:
Co to jest małoobrazkowy - aparat fotograficzny, gdzie materiałem światłoczułym jest perforowany na brzegach video o szerokości 35 mm - taki jak w przemyśle filmowym. W najwyższym stopniu typowym i aktualnie agfa.

Działanie Agfa znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: