Do czego służy Amidol. Definicja 2OH·2HCl) - organiczny związek chemiczny. Ma właściwości.
amidol co to jest

Czy przydatne?

Definicja Amidol

Do czego służy AMIDOL: Amidol – (chlorowodorek 2,4-diaminofenolu, C6H3(NH2)2OH·2HCl) - organiczny związek chemiczny. Ma właściwości redukujące, użytkowany jest w szeregu wywoływaczy fotograficznych, zarówno w fotografii czarno-białej, jak i barwnej (mechanizm C-41). W temp. pokojowej, amidol tworzy bezbarwne kryształy o własnościach silnie redukujących.

Definicja Aparat Wielkoformatowy:
Co to jest wielkoformatowy to aparat fotograficzny o formacie większym niż format średni, a więc wymiary kadru są większe niż 6x9 cm. Najczęstsze formaty: 9x12 cm, 4x5 cala, 13x18 cm, 5x7 cala, 18x24 cm, 8x11 amidol.
Definicja Autochrom:
Co to jest autochrome - mechanizm otrzymywania fotografii barwnych na płytach szklanych w formie diapozytywów wynaleziony 17 grudnia 1903 poprzez braci Lumiere, którzy w kolejnych latach udoskonalili tę metodę amidol.
Definicja Atelier:
Co to jest pomieszczenie albo zespół pomieszczeń stanowiących miejsce pracy twórczej twórcy dostosowanych do jego indywidualnych upodobań i charakteru wykonywanej profesji (fotografa, malarza, rzeźbiarza amidol.
Definicja Aparat Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny, kolokwialnie aparat, to jest urządzenie wykorzystywane do wykonywania zdjęć fotograficznych. Pierwowzorem aparatu fotograficznego było urządzenie nazywane camera obscura. Główne fazy amidol.

Działanie Amidol znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: