Do czego służy Amidol. Definicja 2OH·2HCl) - organiczny związek chemiczny. Ma właściwości.
amidol co to jest

Czy przydatne?

Definicja Amidol

Do czego służy AMIDOL: Amidol – (chlorowodorek 2,4-diaminofenolu, C6H3(NH2)2OH·2HCl) - organiczny związek chemiczny. Ma właściwości redukujące, użytkowany jest w szeregu wywoływaczy fotograficznych, zarówno w fotografii czarno-białej, jak i barwnej (mechanizm C-41). W temp. pokojowej, amidol tworzy bezbarwne kryształy o własnościach silnie redukujących.

Definicja Aparat Małoobrazkowy:
Co to jest małoobrazkowy - aparat fotograficzny, gdzie materiałem światłoczułym jest perforowany na brzegach video o szerokości 35 mm - taki jak w przemyśle filmowym. W najwyższym stopniu typowym i aktualnie amidol.
Definicja Atelier:
Co to jest pomieszczenie albo zespół pomieszczeń stanowiących miejsce pracy twórczej twórcy dostosowanych do jego indywidualnych upodobań i charakteru wykonywanej profesji (fotografa, malarza, rzeźbiarza amidol.
Definicja Aparat Mieszkowy:
Co to jest rodzaj aparatu fotograficznego, w którego konstrukcji występuje elastyczny mieszek w formie harmonijki, złączający obudowę obiektywu z korpusem aparatu. Rozwiązanie takie użytkowane było niegdyś w amidol.
Definicja Anastygmat:
Co to jest to obiektyw ze skorygowanymi aberracjami. Obiektywy nie będące anastygmatami obecnie stosuje się tylko w najtańszych aparatach fotograficznych i kamerach. Wyjątkiem są teleobiektywy i aparaty amidol.

Działanie Amidol znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: