Do czego służy Anaglif. Definicja stereoskopowej dający złudzenie trójwymiaru w trakcie oglądania.
anaglif co to jest

Czy przydatne?

Definicja Anaglif

Do czego służy ANAGLIF: Anaglif - jeden z typów rysunku albo fotografii stereoskopowej dający złudzenie trójwymiaru w trakcie oglądania dzięki szczególnych, przeważnie czerwono-cyjanowych, okularów. Sporządzenie anaglifów bazuje na nałożeniu na siebie dwóch zdjęć, wykonanych z lekkim poziomym przesunięciem, odpowiadającym obrazom dla lewego i prawego oka. Zdjęcia takie można uzyskać używając szyny nakładanej na statyw, albo szczególnych aparatów fotograficznych o dwóch obiektywach. Do połączenia dwóch zdjęć stosuje się specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Anaglify rysunków używane są przy geometrii przestrzennej.

Definicja Aplanat:
Co to jest wynaleziony około 1865 r. w zakładach Carl August Steinheil & Söhne w Monachium układ optyczny użytkowany w obiektywach fotograficznych, urządzeniach oświetlających, odwracających obraz i tak dalej anaglif.
Definicja Aparat Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny, kolokwialnie aparat, to jest urządzenie wykorzystywane do wykonywania zdjęć fotograficznych. Pierwowzorem aparatu fotograficznego było urządzenie nazywane camera obscura. Główne fazy anaglif.
Definicja Autoekspozycja:
Co to jest ekspozycja automatyczna – ogólne ustalenie trybów pracy aparatu fotograficznego, gdzie następuje automatyczne zsynchronizowanie wartości otwarcia przysłony i czasu migawki w celu uzyskania anaglif.
Definicja Aparat Studyjny:
Co to jest aparat fotograficzny o konstrukcji w najwyższym stopniu zbliżonej do pierwszych aparatów konstruowanych w XIX wieku. Zasadnicze różnice między aparatami studyjnymi a innymi typami aparatów anaglif.

Działanie Anaglif znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: