Do czego służy Małoobrazkowy Aparat. Definicja materiałem światłoczułym jest perforowany na.
aparat małoobrazkowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aparat małoobrazkowy

Do czego służy APARAT MAŁOOBRAZKOWY: Aparat małoobrazkowy - aparat fotograficzny, gdzie materiałem światłoczułym jest perforowany na brzegach video o szerokości 35 mm - taki jak w przemyśle filmowym. W najwyższym stopniu typowym i aktualnie właściwie jedynym formatem klatki aparatu małoobrazkowego jest 24x36 mm. Na filmie o standardowej długości mieści się 36 takich klatek. Istniały także aparaty małoobrazkowe o formacie klatki 24x18 mm - takie klatki były naświetlane na filmie pionowo i mieściło się ich 2 razy więcej. Pierwszym aparatem małoobrazkowym była Leica. Poza klasycznymi aparatami małoobrazkowymi istnieją także aparaty cyfrowe o formacie klatki 24x36 mm albo zbliżonym.

Definicja Amidol:
Co to jest chlorowodorek 2,4-diaminofenolu, C6H3(NH2)2OH·2HCl) - organiczny związek chemiczny. Ma właściwości redukujące, użytkowany jest w szeregu wywoływaczy fotograficznych, zarówno w fotografii czarno aparat małoobrazkowy.
Definicja Autofocus:
Co to jest mechanizm automatycznego ustawiania ostrości w aparatach fotograficznych. Istnieją dwa rozwiązania pozwalające na automatyczne nastawienie ostrości w aparacie: Czynny - dalmierz mierzy odległość aparat małoobrazkowy.
Definicja Achromat:
Co to jest układ optyczny, zbiór dwóch soczewek - skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o różnej dyspersji (na przykład szkła kronowego i szkła flintowego) połączonych wspólnie. Umożliwia aparat małoobrazkowy.
Definicja Autoekspozycja:
Co to jest ekspozycja automatyczna – ogólne ustalenie trybów pracy aparatu fotograficznego, gdzie następuje automatyczne zsynchronizowanie wartości otwarcia przysłony i czasu migawki w celu uzyskania aparat małoobrazkowy.

Działanie Małoobrazkowy Aparat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: