Do czego służy Małoobrazkowy Aparat. Definicja materiałem światłoczułym jest perforowany na.
aparat małoobrazkowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aparat małoobrazkowy

Do czego służy APARAT MAŁOOBRAZKOWY: Aparat małoobrazkowy - aparat fotograficzny, gdzie materiałem światłoczułym jest perforowany na brzegach video o szerokości 35 mm - taki jak w przemyśle filmowym. W najwyższym stopniu typowym i aktualnie właściwie jedynym formatem klatki aparatu małoobrazkowego jest 24x36 mm. Na filmie o standardowej długości mieści się 36 takich klatek. Istniały także aparaty małoobrazkowe o formacie klatki 24x18 mm - takie klatki były naświetlane na filmie pionowo i mieściło się ich 2 razy więcej. Pierwszym aparatem małoobrazkowym była Leica. Poza klasycznymi aparatami małoobrazkowymi istnieją także aparaty cyfrowe o formacie klatki 24x36 mm albo zbliżonym.

Definicja Aparat Średnioformatowy:
Co to jest średnioformatowy - aparat fotograficzny na błony zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary klatek to: 4,5x6 cm, 6x6 cm, 6x7 cm, 6x8 cm, 6x9 cm. Błony zwojowe średnioformatowe są konfekcjonowane aparat małoobrazkowy.
Definicja Aparat Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny, kolokwialnie aparat, to jest urządzenie wykorzystywane do wykonywania zdjęć fotograficznych. Pierwowzorem aparatu fotograficznego było urządzenie nazywane camera obscura. Główne fazy aparat małoobrazkowy.
Definicja Aparat Wielkoformatowy:
Co to jest wielkoformatowy to aparat fotograficzny o formacie większym niż format średni, a więc wymiary kadru są większe niż 6x9 cm. Najczęstsze formaty: 9x12 cm, 4x5 cala, 13x18 cm, 5x7 cala, 18x24 cm, 8x11 aparat małoobrazkowy.
Definicja Aplanat:
Co to jest wynaleziony około 1865 r. w zakładach Carl August Steinheil & Söhne w Monachium układ optyczny użytkowany w obiektywach fotograficznych, urządzeniach oświetlających, odwracających obraz i tak dalej aparat małoobrazkowy.

Działanie Małoobrazkowy Aparat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: