Do czego służy Średnioformatowy Aparat. Definicja zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary.
średnioformatowy aparat co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aparat średnioformatowy

Do czego służy APARAT ŚREDNIOFORMATOWY: Aparat średnioformatowy - aparat fotograficzny na błony zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary klatek to: 4,5x6 cm, 6x6 cm, 6x7 cm, 6x8 cm, 6x9 cm. Błony zwojowe średnioformatowe są konfekcjonowane w dwóch fundamentalnych rozmiarach: o symbolu 120, mogące pomieścić 12 klatek o wymiarach 6x6 cm o symbolu 220, mogące pomieścić 24 klatki o wymiarach 6x6 cm Pośród aparatów średnioformatowych spotyka się zarówno aparaty klasyczne i cyfrowe. Jedno- albo dwuobiektywowe lustrzanki jak także aparaty dalmierzowe. Najpopularniejsi producenci aparatów średnioformatowych to: Bronica, Hasselblad, Mamiya, Pentax, Rolleiflex, Holga. Po II wojnie światowej polskim aparatem średnioformatowym była lustrzanka dwuobiektywowa Początek 66 i aparaty skrzynkowe Ami i Druh.

Definicja Autobracketing:
Co to jest AEB od z angielskiego: Auto Exposure Bracketing) (regularnie również nazywana tylko Bracketing - funkcja współczesnych aparatów fotograficznych polegająca na automatycznej ekspozycji kilku aparat średnioformatowy co to jest.
Definicja Aparat Małoobrazkowy:
Co to jest małoobrazkowy - aparat fotograficzny, gdzie materiałem światłoczułym jest perforowany na brzegach video o szerokości 35 mm - taki jak w przemyśle filmowym. W najwyższym stopniu typowym i aktualnie aparat średnioformatowy definicja.
Definicja Agfa:
Co to jest Agfa, znana również jako AGFA) – producent materiałów i urządzeń stosowanych w fotografii, filmie, twórczości audiowizualnej i druku. Spółka została założona w 1867 nieopodal Berlina jako aparat średnioformatowy co znaczy.
Definicja Apertura:
Co to jest skuteczna średnica otworu instrumentu optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada światło, albo także soczewki albo lustra zapoczątkowującego dany układ optyczny, mierzona jako aparat średnioformatowy słownik.

Działanie Średnioformatowy Aparat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: