Do czego służy Średnioformatowy Aparat. Definicja zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary.
aparat średnioformatowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aparat średnioformatowy

Do czego służy APARAT ŚREDNIOFORMATOWY: Aparat średnioformatowy - aparat fotograficzny na błony zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary klatek to: 4,5x6 cm, 6x6 cm, 6x7 cm, 6x8 cm, 6x9 cm. Błony zwojowe średnioformatowe są konfekcjonowane w dwóch fundamentalnych rozmiarach: o symbolu 120, mogące pomieścić 12 klatek o wymiarach 6x6 cm o symbolu 220, mogące pomieścić 24 klatki o wymiarach 6x6 cm Pośród aparatów średnioformatowych spotyka się zarówno aparaty klasyczne i cyfrowe. Jedno- albo dwuobiektywowe lustrzanki jak także aparaty dalmierzowe. Najpopularniejsi producenci aparatów średnioformatowych to: Bronica, Hasselblad, Mamiya, Pentax, Rolleiflex, Holga. Po II wojnie światowej polskim aparatem średnioformatowym była lustrzanka dwuobiektywowa Początek 66 i aparaty skrzynkowe Ami i Druh.

Definicja Aberracja Sferyczna:
Co to jest jes to właściwość soczewki, układu optycznego, obiektywu albo zwierciadła sferycznego, polegająca na odmiennych długościach ogniskowania promieni świetlnych z racji na ich położenie między środkiem aparat średnioformatowy.
Definicja ASA - Czułość Filmu:
Co to jest ASA) to rozmiar określająca stopień reagowania filmu fotograficznego na światło. Znajomość czułości umożliwia ustalenie prawidłowej ekspozycji. Im wyższa światłoczułość, tym krótszy czas potrzebny do aparat średnioformatowy.
Definicja Anastygmat:
Co to jest to obiektyw ze skorygowanymi aberracjami. Obiektywy nie będące anastygmatami obecnie stosuje się tylko w najtańszych aparatach fotograficznych i kamerach. Wyjątkiem są teleobiektywy i aparaty aparat średnioformatowy.
Definicja Achromat:
Co to jest układ optyczny, zbiór dwóch soczewek - skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o różnej dyspersji (na przykład szkła kronowego i szkła flintowego) połączonych wspólnie. Umożliwia aparat średnioformatowy.

Działanie Średnioformatowy Aparat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: