Do czego służy Średnioformatowy Aparat. Definicja zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary.
aparat średnioformatowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aparat średnioformatowy

Do czego służy APARAT ŚREDNIOFORMATOWY: Aparat średnioformatowy - aparat fotograficzny na błony zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary klatek to: 4,5x6 cm, 6x6 cm, 6x7 cm, 6x8 cm, 6x9 cm. Błony zwojowe średnioformatowe są konfekcjonowane w dwóch fundamentalnych rozmiarach: o symbolu 120, mogące pomieścić 12 klatek o wymiarach 6x6 cm o symbolu 220, mogące pomieścić 24 klatki o wymiarach 6x6 cm Pośród aparatów średnioformatowych spotyka się zarówno aparaty klasyczne i cyfrowe. Jedno- albo dwuobiektywowe lustrzanki jak także aparaty dalmierzowe. Najpopularniejsi producenci aparatów średnioformatowych to: Bronica, Hasselblad, Mamiya, Pentax, Rolleiflex, Holga. Po II wojnie światowej polskim aparatem średnioformatowym była lustrzanka dwuobiektywowa Początek 66 i aparaty skrzynkowe Ami i Druh.

Definicja Agfa:
Co to jest Agfa, znana również jako AGFA) – producent materiałów i urządzeń stosowanych w fotografii, filmie, twórczości audiowizualnej i druku. Spółka została założona w 1867 nieopodal Berlina jako aparat średnioformatowy.
Definicja Aparat Cyfrowy:
Co to jest aparat fotograficzny rejestrujący obraz w formie cyfrowej (tak zwany mapy bitowej). Układ optyczny tworzy obraz na przetworniku optoelektronicznym (CCD, CMOS), a współpracujący z nim układ aparat średnioformatowy.
Definicja Aberracja Sferyczna:
Co to jest jes to właściwość soczewki, układu optycznego, obiektywu albo zwierciadła sferycznego, polegająca na odmiennych długościach ogniskowania promieni świetlnych z racji na ich położenie między środkiem aparat średnioformatowy.
Definicja Atelier:
Co to jest pomieszczenie albo zespół pomieszczeń stanowiących miejsce pracy twórczej twórcy dostosowanych do jego indywidualnych upodobań i charakteru wykonywanej profesji (fotografa, malarza, rzeźbiarza aparat średnioformatowy.

Działanie Średnioformatowy Aparat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: