Do czego służy Wielkoformatowy Aparat. Definicja większym niż format średni, a więc wymiary kadru.
aparat wielkoformatowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aparat wielkoformatowy

Do czego służy APARAT WIELKOFORMATOWY: Aparat wielkoformatowy to aparat fotograficzny o formacie większym niż format średni, a więc wymiary kadru są większe niż 6x9 cm. Najczęstsze formaty: 9x12 cm, 4x5 cala, 13x18 cm, 5x7 cala, 18x24 cm, 8x11 cala. W aparatach wielkoformatowych stosuje się błonę (materiał światłoczuły) ciętą (w arkuszach, a nie w rolkach). Błony zwojowe (mały i średni format) można wykorzystać przy zastosowaniu roll-kasety. W dobie fotografii cyfrowej praktycznie każdy schemat aparatu wielkoformatowego może być zaopatrzony w przystawkę cyfrową. Przewarzająca część aparatów wielkoformatowych jest zaopatrzona w urządzenia umożliwiające modyfikację geometrii układu optycznego w oparciu o regułę Scheimpfluga. W najwyższym stopniu popularne marki to: Globica, Linhoff-metoda, Mentor, Sinar, Toyo i sporo innych.

Definicja Aparat Studyjny:
Co to jest aparat fotograficzny o konstrukcji w najwyższym stopniu zbliżonej do pierwszych aparatów konstruowanych w XIX wieku. Zasadnicze różnice między aparatami studyjnymi a innymi typami aparatów aparat wielkoformatowy.
Definicja Achromat:
Co to jest układ optyczny, zbiór dwóch soczewek - skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o różnej dyspersji (na przykład szkła kronowego i szkła flintowego) połączonych wspólnie. Umożliwia aparat wielkoformatowy.
Definicja Anastygmat:
Co to jest to obiektyw ze skorygowanymi aberracjami. Obiektywy nie będące anastygmatami obecnie stosuje się tylko w najtańszych aparatach fotograficznych i kamerach. Wyjątkiem są teleobiektywy i aparaty aparat wielkoformatowy.
Definicja Atelier:
Co to jest pomieszczenie albo zespół pomieszczeń stanowiących miejsce pracy twórczej twórcy dostosowanych do jego indywidualnych upodobań i charakteru wykonywanej profesji (fotografa, malarza, rzeźbiarza aparat wielkoformatowy.

Działanie Wielkoformatowy Aparat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: