Do czego służy Wielkoformatowy Aparat. Definicja większym niż format średni, a więc wymiary kadru.
aparat wielkoformatowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aparat wielkoformatowy

Do czego służy APARAT WIELKOFORMATOWY: Aparat wielkoformatowy to aparat fotograficzny o formacie większym niż format średni, a więc wymiary kadru są większe niż 6x9 cm. Najczęstsze formaty: 9x12 cm, 4x5 cala, 13x18 cm, 5x7 cala, 18x24 cm, 8x11 cala. W aparatach wielkoformatowych stosuje się błonę (materiał światłoczuły) ciętą (w arkuszach, a nie w rolkach). Błony zwojowe (mały i średni format) można wykorzystać przy zastosowaniu roll-kasety. W dobie fotografii cyfrowej praktycznie każdy schemat aparatu wielkoformatowego może być zaopatrzony w przystawkę cyfrową. Przewarzająca część aparatów wielkoformatowych jest zaopatrzona w urządzenia umożliwiające modyfikację geometrii układu optycznego w oparciu o regułę Scheimpfluga. W najwyższym stopniu popularne marki to: Globica, Linhoff-metoda, Mentor, Sinar, Toyo i sporo innych.

Definicja Aparat Małoobrazkowy:
Co to jest małoobrazkowy - aparat fotograficzny, gdzie materiałem światłoczułym jest perforowany na brzegach video o szerokości 35 mm - taki jak w przemyśle filmowym. W najwyższym stopniu typowym i aktualnie aparat wielkoformatowy.
Definicja Anaglif:
Co to jest typów rysunku albo fotografii stereoskopowej dający złudzenie trójwymiaru w trakcie oglądania dzięki szczególnych, przeważnie czerwono-cyjanowych, okularów. Sporządzenie anaglifów bazuje na nałożeniu aparat wielkoformatowy.
Definicja Adapter:
Co to jest urządzenia pozwalający na wykorzystanie go do innych celów niż zostało przewidziane. Pozwalające na połączenie elektryczne różnych standardów, połączenie mechaniczne urządzeń różnych standardów na aparat wielkoformatowy.
Definicja Apertura:
Co to jest skuteczna średnica otworu instrumentu optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada światło, albo także soczewki albo lustra zapoczątkowującego dany układ optyczny, mierzona jako aparat wielkoformatowy.

Działanie Wielkoformatowy Aparat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: