Do czego służy Apertura. Definicja optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada.
apertura co to jest

Czy przydatne?

Definicja Apertura

Do czego służy APERTURA: Apertura to jest skuteczna średnica otworu instrumentu optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada światło, albo także soczewki albo lustra zapoczątkowującego dany układ optyczny, mierzona jako rozwartość układu, a więc jako kąt między promieniami świetlnymi wpadającymi do układu z w najwyższym stopniu odmiennych kierunków. Apertura wzrasta ze średnicą układu, a maleje z jego długością. Im większa apertura układu, tym czulszy instrument.

Definicja Antysensybilizacja:
Co to jest – pomniejszenie się uczulającego działania sensybilizatora po wprowadzeniu do emulsji małych ilości innego sensybilizatora optycznego. Barwnik będzie działał jako antysensybilizator, jeśli jego apertura.
Definicja Aparat Wielkoformatowy:
Co to jest wielkoformatowy to aparat fotograficzny o formacie większym niż format średni, a więc wymiary kadru są większe niż 6x9 cm. Najczęstsze formaty: 9x12 cm, 4x5 cala, 13x18 cm, 5x7 cala, 18x24 cm, 8x11 apertura.
Definicja Aberracja Optyczna:
Co to jest to jest wada pojedynczej soczewki, układu optycznego, obiektywu a również zwierciadła niepłaskiego, polegająca na deformacji uzyskanego obrazu, a zwłaszcza zniekształceniu jego kształtu, ostrości apertura.
Definicja Akutancja:
Co to jest konturowa, skutek konturowy, skutek brzegowy – wyznacznik w optyce określający szerokość przejścia tonalnego w obszarze konturu, a więc na granicy wyraźnie kontrastowych szczegółów obrazu. W apertura.

Działanie Apertura znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: