Do czego służy Apertura. Definicja optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada.
apertura co to jest

Czy przydatne?

Definicja Apertura

Do czego służy APERTURA: Apertura to jest skuteczna średnica otworu instrumentu optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada światło, albo także soczewki albo lustra zapoczątkowującego dany układ optyczny, mierzona jako rozwartość układu, a więc jako kąt między promieniami świetlnymi wpadającymi do układu z w najwyższym stopniu odmiennych kierunków. Apertura wzrasta ze średnicą układu, a maleje z jego długością. Im większa apertura układu, tym czulszy instrument.

Definicja Aberracja Sferyczna:
Co to jest jes to właściwość soczewki, układu optycznego, obiektywu albo zwierciadła sferycznego, polegająca na odmiennych długościach ogniskowania promieni świetlnych z racji na ich położenie między środkiem apertura.
Definicja Aparat Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny, kolokwialnie aparat, to jest urządzenie wykorzystywane do wykonywania zdjęć fotograficznych. Pierwowzorem aparatu fotograficznego było urządzenie nazywane camera obscura. Główne fazy apertura.
Definicja Antysensybilizacja:
Co to jest – pomniejszenie się uczulającego działania sensybilizatora po wprowadzeniu do emulsji małych ilości innego sensybilizatora optycznego. Barwnik będzie działał jako antysensybilizator, jeśli jego apertura.
Definicja Aparat Cyfrowy:
Co to jest aparat fotograficzny rejestrujący obraz w formie cyfrowej (tak zwany mapy bitowej). Układ optyczny tworzy obraz na przetworniku optoelektronicznym (CCD, CMOS), a współpracujący z nim układ apertura.

Działanie Apertura znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: