Do czego służy Apertura. Definicja optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada.
apertura co to jest

Czy przydatne?

Definicja Apertura

Do czego służy APERTURA: Apertura to jest skuteczna średnica otworu instrumentu optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada światło, albo także soczewki albo lustra zapoczątkowującego dany układ optyczny, mierzona jako rozwartość układu, a więc jako kąt między promieniami świetlnymi wpadającymi do układu z w najwyższym stopniu odmiennych kierunków. Apertura wzrasta ze średnicą układu, a maleje z jego długością. Im większa apertura układu, tym czulszy instrument.

Definicja Agfa:
Co to jest Agfa, znana również jako AGFA) – producent materiałów i urządzeń stosowanych w fotografii, filmie, twórczości audiowizualnej i druku. Spółka została założona w 1867 nieopodal Berlina jako apertura.
Definicja Aparat Mieszkowy:
Co to jest rodzaj aparatu fotograficznego, w którego konstrukcji występuje elastyczny mieszek w formie harmonijki, złączający obudowę obiektywu z korpusem aparatu. Rozwiązanie takie użytkowane było niegdyś w apertura.
Definicja Aberracja Sferyczna:
Co to jest jes to właściwość soczewki, układu optycznego, obiektywu albo zwierciadła sferycznego, polegająca na odmiennych długościach ogniskowania promieni świetlnych z racji na ich położenie między środkiem apertura.
Definicja Anastygmat:
Co to jest to obiektyw ze skorygowanymi aberracjami. Obiektywy nie będące anastygmatami obecnie stosuje się tylko w najtańszych aparatach fotograficznych i kamerach. Wyjątkiem są teleobiektywy i aparaty apertura.

Działanie Apertura znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: