Do czego służy Autochrom. Definicja fotografii barwnych na płytach szklanych w formie diapozytywów.
autochrom co to jest

Czy przydatne?

Definicja Autochrom

Do czego służy AUTOCHROM: Autochrom albo autochrome - mechanizm otrzymywania fotografii barwnych na płytach szklanych w formie diapozytywów wynaleziony 17 grudnia 1903 poprzez braci Lumiere, którzy w kolejnych latach udoskonalili tę metodę i w 1907 uruchomili produkcję płyt do zdjęć w barwach naturalnych. Przy wykorzystaniu sposoby autochromu nie było możliwe uzyskanie barwnych fotografii na papierze. W autochromie szklana płytka pokryta była barwną mozaiką mikroskopijnych ziarenek skrobi ziemniaczanej w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim a całość pokryta była emulsją panchromatyczną do fotografii czarno-białej. W trakcie ekspozycji światło przenikało poprzez różnokolorowe ziarenka a po wywołaniu do pozytywu powstawał barwny obraz w naturalnych kolorach. Jedyną wadą była konieczność długiego czasu naświetlania płyt autochromowych.

Definicja Autoekspozycja:
Co to jest ekspozycja automatyczna – ogólne ustalenie trybów pracy aparatu fotograficznego, gdzie następuje automatyczne zsynchronizowanie wartości otwarcia przysłony i czasu migawki w celu uzyskania autochrom.
Definicja Aparat Małoobrazkowy:
Co to jest małoobrazkowy - aparat fotograficzny, gdzie materiałem światłoczułym jest perforowany na brzegach video o szerokości 35 mm - taki jak w przemyśle filmowym. W najwyższym stopniu typowym i aktualnie autochrom.
Definicja Apochromat:
Co to jest obiektyw zrobiony z układu przynajmniej dwóch soczewek ze szkła optycznego różnych gatunków. Dzięki takiemu zestawieniu korygowana jest aberracja chromatyczna dla większego zakresu fal, na przykład autochrom.
Definicja Aberracja Optyczna:
Co to jest to jest wada pojedynczej soczewki, układu optycznego, obiektywu a również zwierciadła niepłaskiego, polegająca na deformacji uzyskanego obrazu, a zwłaszcza zniekształceniu jego kształtu, ostrości autochrom.

Działanie Autochrom znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: