Do czego służy Autofocus. Definicja w aparatach fotograficznych. Istnieją dwa rozwiązania.
autofocus co to jest

Czy przydatne?

Definicja Autofocus

Do czego służy AUTOFOCUS: Autofocus (AF) mechanizm automatycznego ustawiania ostrości w aparatach fotograficznych. Istnieją dwa rozwiązania pozwalające na automatyczne nastawienie ostrości w aparacie: Czynny - dalmierz mierzy odległość aparatu od obiektu przy użyciu wiązki promieni podczerwonych albo ultradźwięków, a w dalszym ciągu przekazuje tę informację do aparatu, który ustawia adekwatnie obiektyw. Pasywny - bazuje na mierzeniu kontrastu albo przesunięcia fazowego między detalami w kadrze. Maksimum kontrastu znaczy poprawne ustawienie ostrości. Ten rodzaj ustawiania ostrości nazywany jest także AF z detekcją kontrastu albo etapy TTL. Prócz ręcznego i automatycznego nastawiania ostrości istnieją także aparaty, gdzie ostrości się nie nastawia i jest ona zawsze ustawiona od pewnej minimalnej odległości granicznej do nieskończoności. Obiektywy w takich aparatach nazywa się FixFocus - co znaczy Stała ostrość. Skutek ten jest możliwy do uzyskania z racji na sporą głębię ostrości występującą w obiektywach szerokokątnych, użytkowanych w tego typu aparatach. Aparaty z AF mogą pracować zazwyczaj w kilku trybach: Jednorazowe nastawienie ostrości, przeważnie z priorytetem ustawienia ostrości. Aparat zrobi zdjęcie dopiero wtedy gdy zostanie ustawiona ostrość. Ciągłe nastawienie ostrości - zazwyczaj z pierwszeństwem wyzwolenia migawki. Zdjęcie można zrobić nawet wtedy gdy ostrość nie jest jeszcze precyzyjnie ustawiona. Tryb pasywny jest w najwyższym stopniu popularną sposobem ustawiania ostrości w lustrzankach jednoobiektywowych. Stosuje się tutaj zespół kilku czujników AF, przeważnie ułożonych na planie krzyża. W danej chwili wykorzystuje się jeden z nich. Z racji na sposób wyboru odpowiedniego czujnika mechanizm AF może pracować w jednym z trybów: Dynamiczny AF - Pkt. AF jest automatycznie zmieniany w celu śledzenia poruszającego się obiektu. Dynamiczny AF ze śledzeniem najbliższego obiektu - Mechanizm AF automatycznie wybiera najbliższy przedmiot i na nim dokonuje pomiaru odległości. Pojedynczy AF - Dzięki nastaw w aparacie fotograf może ręcznie wybrać odpowiedni czujnik AF. Szeroki region AF - Umożliwia ustawienie ostrości na obiekcie nie znajdującym się w precyzyjnie w centrum kadru. Jest przydane do robienia zdjęć poruszających się obiektów. Punktowy pomiar AF - Czujnik AF jest umieszczony centralnie. Służy do ustawienia ostrości na wybranym przedmiocie, który przy zastosowaniu Szerokiego pola AF mógłby nie zostać wzięty pod uwagę.

Definicja Aparat Studyjny:
Co to jest aparat fotograficzny o konstrukcji w najwyższym stopniu zbliżonej do pierwszych aparatów konstruowanych w XIX wieku. Zasadnicze różnice między aparatami studyjnymi a innymi typami aparatów autofocus co to jest.
Definicja Agfa:
Co to jest Agfa, znana również jako AGFA) – producent materiałów i urządzeń stosowanych w fotografii, filmie, twórczości audiowizualnej i druku. Spółka została założona w 1867 nieopodal Berlina jako autofocus definicja.
Definicja Apertura:
Co to jest skuteczna średnica otworu instrumentu optycznego (na przykład teleskopu, lunety) poprzez który wpada światło, albo także soczewki albo lustra zapoczątkowującego dany układ optyczny, mierzona jako autofocus co znaczy.
Definicja Aparat Cyfrowy:
Co to jest aparat fotograficzny rejestrujący obraz w formie cyfrowej (tak zwany mapy bitowej). Układ optyczny tworzy obraz na przetworniku optoelektronicznym (CCD, CMOS), a współpracujący z nim układ autofocus słownik.

Działanie Autofocus znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: