Do czego służy Blenda. Definicja odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia.
blenda co to jest

Czy przydatne?

Definicja Blenda

Do czego służy BLENDA: Blenda (ekran odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy: ciepłe barwy i ostre cienie (powłoka metaliczna - złota) zimne barwy i ostre cienie (powłoka metaliczna - srebrna), czy także rozmyte cienie przy zimnych kolorach (powłoka niemetaliczna - biała). W zastosowaniach amatorskich regularnie jako blendę wykorzystuje się materiały ogólnodostępne, takie jak: lustra, papier, styropian, aluminiowa folia spożywcza i inne.

Definicja Barwoczułość:
Co to jest uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na blenda.
Definicja Bagnet F:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania blenda.
Definicja Bokeh:
Co to jest to transliteracja japońskiego słowa oznaczającego rozmycie, opisującego w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Miękkie rozmycie wyodrębnia z tła blenda.
Definicja Bromolej:
Co to jest zwany sposób drukarska, bardzo popularna od początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc odbitki bromolejowej, należy zacząć od zwykłej odbitki bromkowej. Taką odbitkę (czarno blenda.

Działanie Blenda znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: