Do czego służy Blenda. Definicja odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia.
blenda co to jest

Czy przydatne?

Definicja Blenda

Do czego służy BLENDA: Blenda (ekran odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy: ciepłe barwy i ostre cienie (powłoka metaliczna - złota) zimne barwy i ostre cienie (powłoka metaliczna - srebrna), czy także rozmyte cienie przy zimnych kolorach (powłoka niemetaliczna - biała). W zastosowaniach amatorskich regularnie jako blendę wykorzystuje się materiały ogólnodostępne, takie jak: lustra, papier, styropian, aluminiowa folia spożywcza i inne.

Definicja Balans Bieli:
Co to jest jest termin w odniesieniu aparatów cyfrowych i kamer cyfrowych. To jest mechanizm kompensacji barw obrazu zarejestrowanego poprzez matrycę dla temp. barwowej oświetlenia, jakie towarzyszyło wykonaniu blenda co znaczy.
Definicja Balsam Kanadyjski:
Co to jest to ekstrakt z żywicy sosny kanadyjskiej charakteryzujący się współczynnikiem załamania światła identycznym albo bardzo zbliżonym do wielu gatunków szkła optycznego. Poprzez sporo lat był używany w blenda krzyżówka.
Definicja Błona Fotograficzna:
Co to jest kolokwialnie video, klisza) – jeden z fundamentalnych rodzajów materiałów światłoczułych. Błona fotograficzna jest materiałem płaskim, przezroczystym i elastycznym. Błona fotograficzna złożona jest blenda co to jest.
Definicja Bagnet F:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania blenda słownik.

Działanie Blenda znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: