Do czego służy Blenda. Definicja odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia.
blenda co to jest

Czy przydatne?

Definicja Blenda

Do czego służy BLENDA: Blenda (ekran odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy: ciepłe barwy i ostre cienie (powłoka metaliczna - złota) zimne barwy i ostre cienie (powłoka metaliczna - srebrna), czy także rozmyte cienie przy zimnych kolorach (powłoka niemetaliczna - biała). W zastosowaniach amatorskich regularnie jako blendę wykorzystuje się materiały ogólnodostępne, takie jak: lustra, papier, styropian, aluminiowa folia spożywcza i inne.

Definicja Bagnet K:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1975 poprzez firmę Pentax. Mechanizm ten jest wciąż udoskonalany jednak z zachowaniem całkowitej kompatybilności wstecznej, żeby blenda.
Definicja Balsam Kanadyjski:
Co to jest to ekstrakt z żywicy sosny kanadyjskiej charakteryzujący się współczynnikiem załamania światła identycznym albo bardzo zbliżonym do wielu gatunków szkła optycznego. Poprzez sporo lat był używany w blenda.
Definicja Bromolej:
Co to jest zwany sposób drukarska, bardzo popularna od początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc odbitki bromolejowej, należy zacząć od zwykłej odbitki bromkowej. Taką odbitkę (czarno blenda.
Definicja Bagnet F:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania blenda.

Działanie Blenda znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: