Do czego służy Fotograficzna Błona. Definicja fundamentalnych rodzajów materiałów światłoczułych.
fotograficzna błona co to jest

Czy przydatne?

Definicja Błona fotograficzna

Do czego służy BŁONA FOTOGRAFICZNA: Błona fotograficzna (kolokwialnie video, klisza) – jeden z fundamentalnych rodzajów materiałów światłoczułych. Błona fotograficzna jest materiałem płaskim, przezroczystym i elastycznym. Błona fotograficzna złożona jest z podłoża z tworzywa sztucznego o wysokiej przejrzystości z naniesioną warstwą emulsji światłoczułej. Dawniej jako podłoże stosowano celulozę, dziś octany albo azotany celulozy. W razie błon barwoczułych, na podłożu naniesione jest kilka warstw emulsji poprzedzielanych odpowiednimi filtrami barwnymi. Błonę fotograficzną po naświetleniu należy poddać procesowi obróbki chemicznej zwanej wywołaniem. Procesu tego dokonuje się ręcznie w koreksie (pracując z danym materiałem w ciemni fotograficznej), albo maszynowo w minilabie. Terminu 'video' używa się kolokwialnie do błon zwojowych o dużej długości, z kolei termin 'klisza' stał się synonimem błony w dwudziestoleciu międzywojennym, a więc w czasach, gdy dotychczasowe klisze w formie płytek szklanych zostały wyparte poprzez znacząco wygodniejsze w zastosowaniu zwojowe materiały światłoczułe.

Definicja Barwoczułość:
Co to jest uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na błona fotograficzna co znaczy.
Definicja Bokeh:
Co to jest to transliteracja japońskiego słowa oznaczającego rozmycie, opisującego w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Miękkie rozmycie wyodrębnia z tła błona fotograficzna krzyżówka.
Definicja Bromolej:
Co to jest zwany sposób drukarska, bardzo popularna od początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc odbitki bromolejowej, należy zacząć od zwykłej odbitki bromkowej. Taką odbitkę (czarno błona fotograficzna co to jest.
Definicja Bagnet F:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania błona fotograficzna słownik.

Działanie Fotograficzna Błona znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: