Do czego służy Fotograficzna Błona. Definicja fundamentalnych rodzajów materiałów światłoczułych.
fotograficzna błona co to jest

Czy przydatne?

Definicja Błona fotograficzna

Do czego służy BŁONA FOTOGRAFICZNA: Błona fotograficzna (kolokwialnie video, klisza) – jeden z fundamentalnych rodzajów materiałów światłoczułych. Błona fotograficzna jest materiałem płaskim, przezroczystym i elastycznym. Błona fotograficzna złożona jest z podłoża z tworzywa sztucznego o wysokiej przejrzystości z naniesioną warstwą emulsji światłoczułej. Dawniej jako podłoże stosowano celulozę, dziś octany albo azotany celulozy. W razie błon barwoczułych, na podłożu naniesione jest kilka warstw emulsji poprzedzielanych odpowiednimi filtrami barwnymi. Błonę fotograficzną po naświetleniu należy poddać procesowi obróbki chemicznej zwanej wywołaniem. Procesu tego dokonuje się ręcznie w koreksie (pracując z danym materiałem w ciemni fotograficznej), albo maszynowo w minilabie. Terminu 'video' używa się kolokwialnie do błon zwojowych o dużej długości, z kolei termin 'klisza' stał się synonimem błony w dwudziestoleciu międzywojennym, a więc w czasach, gdy dotychczasowe klisze w formie płytek szklanych zostały wyparte poprzez znacząco wygodniejsze w zastosowaniu zwojowe materiały światłoczułe.

Definicja Blenda:
Co to jest odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy błona fotograficzna co znaczy.
Definicja Barwoczułość:
Co to jest uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na błona fotograficzna krzyżówka.
Definicja Bagnet K:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1975 poprzez firmę Pentax. Mechanizm ten jest wciąż udoskonalany jednak z zachowaniem całkowitej kompatybilności wstecznej, żeby błona fotograficzna co to jest.
Definicja Balsam Kanadyjski:
Co to jest to ekstrakt z żywicy sosny kanadyjskiej charakteryzujący się współczynnikiem załamania światła identycznym albo bardzo zbliżonym do wielu gatunków szkła optycznego. Poprzez sporo lat był używany w błona fotograficzna słownik.

Działanie Fotograficzna Błona znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: