Do czego służy Bokeh. Definicja oznaczającego rozmycie, opisującego w fotografii sposób oddawania.
bokeh co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bokeh

Do czego służy BOKEH: Bokeh (wym. boke) to transliteracja japońskiego słowa oznaczającego rozmycie, opisującego w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Miękkie rozmycie wyodrębnia z tła kluczowy motyw fotografii, nie odwracając od niego uwagi niepotrzebnymi szczegółami. Używane to jest regularnie w portretach. Piękny, kremowy bokeh, jest definicją nieco subiektywnym. Przejścia rozdzielające płaszczyzny znajdujące się poza obszarem ostrości powinny być płynne, a plamki przedstawiające punkty mają być jaśniejsze w środku i ciemnieć ku brzegom. Przeciwnie, nieładny bokeh występuje, gdy linie w nieostrości się rozdwajają, a plamki przyjmują postać obwarzanków - tarczek z jaśniejszymi brzegami. Obiektywy zależnie od konstrukcji dają różną jakość rozmycia. Główny wpływ ma niecałkowite skorygowanie aberracji sferycznej. Taka właśnie jest konstrukcja obiektywów Zeissa i współczesnych japońskich standardowych obiektywów. Panuje przekonanie, iż bokeh obiektywów stałoogniskowych jest nieporównywalnie lepszy od zoomów. Dobrym odpowiednikiem wpływu korekcji aberracji sferycznej na rozmycie są obiektywy Nikkor z serii DC (z angielskiego: defocus control). Prócz pierścienia przysłony mają one także drugi, poruszający sekcją soczewek korygujących. Możemy w ten sposób uzyskać bokeh od obwarzanka poprzez neutralny, aż do tarczek jak z prostych obiektywów symetrycznych. Obiektywy lustrzane znane są z wyjątkowo nieprzyjemnego bokeh, przedstawiając punkty poza płaszczyzną ostrości jako jasne krążki ze znacząco ciemniejszym wnętrzem.

Definicja Blenda:
Co to jest odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy bokeh co znaczy.
Definicja Bagnet F:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania bokeh krzyżówka.
Definicja Barwoczułość:
Co to jest uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na bokeh co to jest.
Definicja Bagnet K:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1975 poprzez firmę Pentax. Mechanizm ten jest wciąż udoskonalany jednak z zachowaniem całkowitej kompatybilności wstecznej, żeby bokeh słownik.

Działanie Bokeh znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: