Do czego służy Bromolej. Definicja początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc.
bromolej co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bromolej

Do czego służy BROMOLEJ: Bromolej to tak zwany sposób drukarska, bardzo popularna od początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc odbitki bromolejowej, należy zacząć od zwykłej odbitki bromkowej. Taką odbitkę (czarno - białą) rozjaśnia się w związach siarczanu miedzi, bromku potasu, dwuchromianu potasu i wody destylowanej. Dlatego otrzymujemy gotową do suszenia matrycę. Po wysuszeniu matryca jest następny raz moczona, co wywołuje mechanizm chemiczny powiększający objętość żelatyny - im jej więcej (jaśniejsze punkty) tym bardziej żelatyna się zwiększa. W dalszym ciągu po matrycy rozprowadza się barwnik. Gdyż każdy bromolej wykonuje się w pojedynkę - konsekwencje, które można uzyskać są unikalne i wyjątkowo wdzięcznie poddają się obróbce artystycznej.

Definicja Blenda:
Co to jest odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy bromolej.
Definicja Błona Fotograficzna:
Co to jest kolokwialnie video, klisza) – jeden z fundamentalnych rodzajów materiałów światłoczułych. Błona fotograficzna jest materiałem płaskim, przezroczystym i elastycznym. Błona fotograficzna złożona jest bromolej.
Definicja Barwoczułość:
Co to jest uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na bromolej.
Definicja Balans Bieli:
Co to jest jest termin w odniesieniu aparatów cyfrowych i kamer cyfrowych. To jest mechanizm kompensacji barw obrazu zarejestrowanego poprzez matrycę dla temp. barwowej oświetlenia, jakie towarzyszyło wykonaniu bromolej.

Działanie Bromolej znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: