Do czego służy Bromolej. Definicja początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc.
bromolej co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bromolej

Do czego służy BROMOLEJ: Bromolej to tak zwany sposób drukarska, bardzo popularna od początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc odbitki bromolejowej, należy zacząć od zwykłej odbitki bromkowej. Taką odbitkę (czarno - białą) rozjaśnia się w związach siarczanu miedzi, bromku potasu, dwuchromianu potasu i wody destylowanej. Dlatego otrzymujemy gotową do suszenia matrycę. Po wysuszeniu matryca jest następny raz moczona, co wywołuje mechanizm chemiczny powiększający objętość żelatyny - im jej więcej (jaśniejsze punkty) tym bardziej żelatyna się zwiększa. W dalszym ciągu po matrycy rozprowadza się barwnik. Gdyż każdy bromolej wykonuje się w pojedynkę - konsekwencje, które można uzyskać są unikalne i wyjątkowo wdzięcznie poddają się obróbce artystycznej.

Definicja Balsam Kanadyjski:
Co to jest to ekstrakt z żywicy sosny kanadyjskiej charakteryzujący się współczynnikiem załamania światła identycznym albo bardzo zbliżonym do wielu gatunków szkła optycznego. Poprzez sporo lat był używany w bromolej co znaczy.
Definicja Bagnet F:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania bromolej krzyżówka.
Definicja Bagnet K:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1975 poprzez firmę Pentax. Mechanizm ten jest wciąż udoskonalany jednak z zachowaniem całkowitej kompatybilności wstecznej, żeby bromolej co to jest.
Definicja Barwoczułość:
Co to jest uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na bromolej słownik.

Działanie Bromolej znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: