Do czego służy Czułości Centra. Definicja srebra (AgBr) w warstwie emulsji błony fotograficznej.
centra czułości co to jest

Czy przydatne?

Definicja Centra czułości

Do czego służy CENTRA CZUŁOŚCI: Centra czułości - miejsca na powierzchni ziaren bromku srebra (AgBr) w warstwie emulsji błony fotograficznej, gdzie pod wpływem światła następuje rozpad AgBr na brom i metaliczne srebro. W ten sposób powstaje obraz utajony.

Definicja Contax:
Co to jest aparatów fotograficznych wytwarzanych od 1930 roku poprzez koncern Zeiss Ikon. Od 1926 koncern Zeiss przodował w Europie w produkcji nowoczesnych obiektywów, bardzo jasnych. Contax zaczął erę centra czułości.
Definicja Chronofotografia:
Co to jest fotograficzne odzwierciedlenie ruchu przez udokumentowanie jego następnych faz sposobem wielokrotnej ekspozycji motywu w regularnych odstępach czasu. Następne ujęcia mogą być rejestrowane na tym centra czułości.
Definicja Cyjanotypia:
Co to jest jedna z najstarszych technik powielania obrazu, gdzie negatyw skopiowany jest na warstwie światłoczułej będącej mieszaniną cyjanożelazianu potasu i cytrynianu amonu i żelaza. Cyjantoypia jest jedną z centra czułości.
Definicja Camera Obscura:
Co to jest Camera obscura z z łaciny ciemna komnata), zwana również kamerą otworkową - złożona jest z poczernionego wewnątrz pudełka (dla zredukowania odbić światła). Na jednej ściance znajduje się niewielki centra czułości.

Działanie Czułości Centra znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: