Do czego służy Chronofotografia. Definicja przez udokumentowanie jego następnych faz sposobem.
chronofotografia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Chronofotografia

Do czego służy CHRONOFOTOGRAFIA: Chronofotografia - fotograficzne odzwierciedlenie ruchu przez udokumentowanie jego następnych faz sposobem wielokrotnej ekspozycji motywu w regularnych odstępach czasu. Następne ujęcia mogą być rejestrowane na tym samym fragmencie materiału światłoczułego, albo na jego następnych częściach. Odmiana fotografii używana w rozmaitych zastosowaniach, na przykład ujęcia realizowane w krótkich odstępach czasu w fotografii sportowej, albo w długich odstępach czasu przy badaniu ruchu ciał niebieskich. W razie rejestracji w najkrótszych odstępach czasu użytkowana może być fotografia w oświetleniu stroboskopowym, albo przez wykonywanie zdjęć z wielu zsynchronizowanych aparatów fotograficznych. Wynalazek chronofotografii doprowadził z czasem do stworzenia kinematografii.

Definicja Contax:
Co to jest aparatów fotograficznych wytwarzanych od 1930 roku poprzez koncern Zeiss Ikon. Od 1926 koncern Zeiss przodował w Europie w produkcji nowoczesnych obiektywów, bardzo jasnych. Contax zaczął erę chronofotografia.
Definicja Czerwone Oczy:
Co to jest oczu w fotografii - zdarzenie odwzorowania na zdjęciu oczu ludzi albo zwierząt jako czerwonych punktów. Powstaje przy fotografowaniu w ciemności z użyciem lampy błyskowej. Gdyż w ciemności źrenica chronofotografia.
Definicja Ciemnia Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna, to miejsce wykorzystywane obróbce chemicznej materiałów fotograficznych negatywów, pozytywów, zwanych odmiennie odbitką i diapozytywów w procesie wywołania tych materiałów w fotografii chronofotografia.
Definicja Czas Naświetlania:
Co to jest w fotografii to jest czas, w jakim naświetlany jest materiał światłoczuły negatywowy albo pozytywowy w urządzeniach analogowych (na przykład aparat fotograficzny, powiększalnik), albo światłoczuły chronofotografia.

Działanie Chronofotografia znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: