Do czego służy Chronofotografia. Definicja przez udokumentowanie jego następnych faz sposobem.
chronofotografia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Chronofotografia

Do czego służy CHRONOFOTOGRAFIA: Chronofotografia - fotograficzne odzwierciedlenie ruchu przez udokumentowanie jego następnych faz sposobem wielokrotnej ekspozycji motywu w regularnych odstępach czasu. Następne ujęcia mogą być rejestrowane na tym samym fragmencie materiału światłoczułego, albo na jego następnych częściach. Odmiana fotografii używana w rozmaitych zastosowaniach, na przykład ujęcia realizowane w krótkich odstępach czasu w fotografii sportowej, albo w długich odstępach czasu przy badaniu ruchu ciał niebieskich. W razie rejestracji w najkrótszych odstępach czasu użytkowana może być fotografia w oświetleniu stroboskopowym, albo przez wykonywanie zdjęć z wielu zsynchronizowanych aparatów fotograficznych. Wynalazek chronofotografii doprowadził z czasem do stworzenia kinematografii.

Definicja Ciemnia Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna, to miejsce wykorzystywane obróbce chemicznej materiałów fotograficznych negatywów, pozytywów, zwanych odmiennie odbitką i diapozytywów w procesie wywołania tych materiałów w fotografii chronofotografia co znaczy.
Definicja Cyjanotypia:
Co to jest jedna z najstarszych technik powielania obrazu, gdzie negatyw skopiowany jest na warstwie światłoczułej będącej mieszaniną cyjanożelazianu potasu i cytrynianu amonu i żelaza. Cyjantoypia jest jedną z chronofotografia krzyżówka.
Definicja Carl Zeiss:
Co to jest niemiecka spółka produkująca rozmaity sprzęt optyczny. Znana z wysokiej jakości wyrobów. Założona w 1846 poprzez Carla Zeissa, Ernsta Abbe i Otto Schotta w Jenie. Najlepiej znanymi w Polsce wyrobami chronofotografia co to jest.
Definicja Czas Naświetlania:
Co to jest w fotografii to jest czas, w jakim naświetlany jest materiał światłoczuły negatywowy albo pozytywowy w urządzeniach analogowych (na przykład aparat fotograficzny, powiększalnik), albo światłoczuły chronofotografia słownik.

Działanie Chronofotografia znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: