Do czego służy Fotograficzna Ciemnia. Definicja chemicznej materiałów fotograficznych negatywów.
ciemnia fotograficzna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ciemnia fotograficzna

Do czego służy CIEMNIA FOTOGRAFICZNA: Ciemnia fotograficzna, to miejsce wykorzystywane obróbce chemicznej materiałów fotograficznych negatywów, pozytywów, zwanych odmiennie odbitką i diapozytywów w procesie wywołania tych materiałów w fotografii tradycyjnej. W ciemni spowodowane są również spore klisze fotograficzne stosowane m.in w fotografii rentgenowskiej Miejsce tj. pozbawione kompletnie światła dziennego, zaopatrzone z reguły w lampy ciemniowe w trzech kolorach: czerwonym, oliwkowym i pomarańczowym, stosowane pojedynczo, w zależności od czułości spektralnej danego materiału fotograficznego. Zwykle ciemnia złożona jest z dwóch pomieszczeń: tak zwany ciemni właściwej, wyposażonej w to sztuczne oświetlenie i dostęp do wody i śluzy świetlnej, służącej przejściu z pomieszczenia oświetlonego światłem dziennym do ciemni właściwej.

Definicja CRK-2 Proces E-6:
Co to jest mechanizm fotograficzny wykorzystywany do wywoływania slajdów barwnych. To jest mechanizm odwracalny. Jest procesem wprowadzonym pod koniec XX wieku. Przeważnie korzystają z niego punkty usługowe ciemnia fotograficzna.
Definicja Carl Zeiss:
Co to jest niemiecka spółka produkująca rozmaity sprzęt optyczny. Znana z wysokiej jakości wyrobów. Założona w 1846 poprzez Carla Zeissa, Ernsta Abbe i Otto Schotta w Jenie. Najlepiej znanymi w Polsce wyrobami ciemnia fotograficzna.
Definicja Camera Obscura:
Co to jest Camera obscura z z łaciny ciemna komnata), zwana również kamerą otworkową - złożona jest z poczernionego wewnątrz pudełka (dla zredukowania odbić światła). Na jednej ściance znajduje się niewielki ciemnia fotograficzna.
Definicja Cyjanotypia:
Co to jest jedna z najstarszych technik powielania obrazu, gdzie negatyw skopiowany jest na warstwie światłoczułej będącej mieszaniną cyjanożelazianu potasu i cytrynianu amonu i żelaza. Cyjantoypia jest jedną z ciemnia fotograficzna.

Działanie Fotograficzna Ciemnia znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: