Do czego służy Fotograficzna Ciemnia. Definicja chemicznej materiałów fotograficznych negatywów.
ciemnia fotograficzna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ciemnia fotograficzna

Do czego służy CIEMNIA FOTOGRAFICZNA: Ciemnia fotograficzna, to miejsce wykorzystywane obróbce chemicznej materiałów fotograficznych negatywów, pozytywów, zwanych odmiennie odbitką i diapozytywów w procesie wywołania tych materiałów w fotografii tradycyjnej. W ciemni spowodowane są również spore klisze fotograficzne stosowane m.in w fotografii rentgenowskiej Miejsce tj. pozbawione kompletnie światła dziennego, zaopatrzone z reguły w lampy ciemniowe w trzech kolorach: czerwonym, oliwkowym i pomarańczowym, stosowane pojedynczo, w zależności od czułości spektralnej danego materiału fotograficznego. Zwykle ciemnia złożona jest z dwóch pomieszczeń: tak zwany ciemni właściwej, wyposażonej w to sztuczne oświetlenie i dostęp do wody i śluzy świetlnej, służącej przejściu z pomieszczenia oświetlonego światłem dziennym do ciemni właściwej.

Definicja Cron:
Co to jest optyczne o dużej zawartości tlenku potasu, użytkowane do wyrobu soczewek i innych przedmiotów optycznych. Ma niski współczynnik załamania (w granicach 1,45-1,6) i niską dyspersję (liczba Abbego około ciemnia fotograficzna.
Definicja Czerwone Oczy:
Co to jest oczu w fotografii - zdarzenie odwzorowania na zdjęciu oczu ludzi albo zwierząt jako czerwonych punktów. Powstaje przy fotografowaniu w ciemności z użyciem lampy błyskowej. Gdyż w ciemności źrenica ciemnia fotograficzna.
Definicja Carl Zeiss:
Co to jest niemiecka spółka produkująca rozmaity sprzęt optyczny. Znana z wysokiej jakości wyrobów. Założona w 1846 poprzez Carla Zeissa, Ernsta Abbe i Otto Schotta w Jenie. Najlepiej znanymi w Polsce wyrobami ciemnia fotograficzna.
Definicja Czas Naświetlania:
Co to jest w fotografii to jest czas, w jakim naświetlany jest materiał światłoczuły negatywowy albo pozytywowy w urządzeniach analogowych (na przykład aparat fotograficzny, powiększalnik), albo światłoczuły ciemnia fotograficzna.

Działanie Fotograficzna Ciemnia znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: