Do czego służy Contax. Definicja 1930 roku poprzez koncern Zeiss Ikon. Od 1926 koncern Zeiss.
contax co to jest

Czy przydatne?

Definicja Contax

Do czego służy CONTAX: Contax to marka aparatów fotograficznych wytwarzanych od 1930 roku poprzez koncern Zeiss Ikon. Od 1926 koncern Zeiss przodował w Europie w produkcji nowoczesnych obiektywów, bardzo jasnych. Contax zaczął erę nowoczesnych kamer na video tak zwany małoobrazkowy 35mm, kompletnie rewolucjonizując fotografię. Aparaty zrobiły się małe, lekkie, miały jasne obiektywy o doskonałej jakości, video zapewniał aż 36 zdjęć. Od późnych lat 20. inicjalnych 30. kamery fotograficzne stały się towarzyszem i reporterów i zwyczajnych ludzi. Aparaty Contax wspólnie z Leicą stanowiły awangardę ówczesnej technologii. Po 1945 roku Rosjanie w ramach reparacji wojennych przenieśli cały zakład produkujący Contaxy do Kijowa, gdzie do końca lat 80. trwała produkcja modeli przygotowanych w 1931 roku pod nazwami Kijów i Wołga. A w RFN - wkrótce Zeiss Oberkochen regenerował przedwojenne marki. Contax to dziś przeciwieństwo najwyższej jakości dostępnej praktycznie tylko dla profesjonalistów - podobnie jak na przykład Hasselblad. Kilka lat temu markę Contax wykupiła japońska spółka Kyocera. W 2005 roku zaprzestano produkcji aparatów fotograficznych Contax. Ostatnimi wytwarzanymi modelami były: Aria (niewielki i lekki aparat o sporych możliwościach), RX-II (cięższy i większy aparat profesionalny) i RTS-III (topowy schemat o funkcjach niespotykanych w świecie fotografii). Contax pozostaje żywą legendą, sprzęt mający nawet 50 lat ciągle idealnie działa. Ostatnio wytwarzane modele będą jeszcze długo używane poprzez profesionalistów zajmujących się fotografią artystyczną.

Definicja Czas Naświetlania:
Co to jest w fotografii to jest czas, w jakim naświetlany jest materiał światłoczuły negatywowy albo pozytywowy w urządzeniach analogowych (na przykład aparat fotograficzny, powiększalnik), albo światłoczuły contax co znaczy.
Definicja Centra Czułości:
Co to jest miejsca na powierzchni ziaren bromku srebra (AgBr) w warstwie emulsji błony fotograficznej, gdzie pod wpływem światła następuje rozpad AgBr na brom i metaliczne srebro. W ten sposób powstaje obraz contax krzyżówka.
Definicja Carl Zeiss:
Co to jest niemiecka spółka produkująca rozmaity sprzęt optyczny. Znana z wysokiej jakości wyrobów. Założona w 1846 poprzez Carla Zeissa, Ernsta Abbe i Otto Schotta w Jenie. Najlepiej znanymi w Polsce wyrobami contax co to jest.
Definicja Cron:
Co to jest optyczne o dużej zawartości tlenku potasu, użytkowane do wyrobu soczewek i innych przedmiotów optycznych. Ma niski współczynnik załamania (w granicach 1,45-1,6) i niską dyspersję (liczba Abbego około contax słownik.

Działanie Contax znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: