Do czego służy Cyjanotypia. Definicja obrazu, gdzie negatyw skopiowany jest na warstwie.
cyjanotypia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cyjanotypia

Do czego służy CYJANOTYPIA: Cyjantoypia to jedna z najstarszych technik powielania obrazu, gdzie negatyw skopiowany jest na warstwie światłoczułej będącej mieszaniną cyjanożelazianu potasu i cytrynianu amonu i żelaza. Cyjantoypia jest jedną z najtańszych metod fotograficznych a wynaleziona została w 1842 roku poprzez Sir Johna Herschela, który poszukiwał pewnej sposoby zapisywania skomplikowanych reguł matematycznych (nie dowierzał podobno dokładności swoich asystentów). Jednym z najwcześniejszych zastosowań cyjanotypii były zapiski fotograficzne biologa - Anny Atkins (1799 - 1871), która w latach 1841-1851 wykorzystała je w swojej pracy dokumentującej algi i paprocie. Jej publikacje są pierwszym w historii wykorzystaniem fotografii w książce. Potem był na tyle dostępny pośród tych twórców, którzy dążyli do zachowania w fotografii efektów malarskich, iż nawet, poprzez pewien czas, był na rynku popularny gotowy, komercyjny papier do Cyjantoypia. Aktualnie - z racji na niskie wydatki i duże możliwości ekspresji - przeżywa coś na kształt renesansu.

Definicja Contax:
Co to jest aparatów fotograficznych wytwarzanych od 1930 roku poprzez koncern Zeiss Ikon. Od 1926 koncern Zeiss przodował w Europie w produkcji nowoczesnych obiektywów, bardzo jasnych. Contax zaczął erę cyjanotypia co znaczy.
Definicja Camera Obscura:
Co to jest Camera obscura z z łaciny ciemna komnata), zwana również kamerą otworkową - złożona jest z poczernionego wewnątrz pudełka (dla zredukowania odbić światła). Na jednej ściance znajduje się niewielki cyjanotypia krzyżówka.
Definicja Cron:
Co to jest optyczne o dużej zawartości tlenku potasu, użytkowane do wyrobu soczewek i innych przedmiotów optycznych. Ma niski współczynnik załamania (w granicach 1,45-1,6) i niską dyspersję (liczba Abbego około cyjanotypia co to jest.
Definicja CRK-2 Proces E-6:
Co to jest mechanizm fotograficzny wykorzystywany do wywoływania slajdów barwnych. To jest mechanizm odwracalny. Jest procesem wprowadzonym pod koniec XX wieku. Przeważnie korzystają z niego punkty usługowe cyjanotypia słownik.

Działanie Cyjanotypia znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: