Do czego służy Naświetlania Czas. Definicja naświetlany jest materiał światłoczuły negatywowy albo.
czas naświetlania co to jest

Czy przydatne?

Definicja Czas naświetlania

Do czego służy CZAS NAŚWIETLANIA: Czas naświetlania – w fotografii to jest czas, w jakim naświetlany jest materiał światłoczuły negatywowy albo pozytywowy w urządzeniach analogowych (na przykład aparat fotograficzny, powiększalnik), albo światłoczuły obiekt elektroniczny (CCD) w aparacie cyfrowym. W razie fotografii analogowej pod wpływem światła naświetlane są halogenki srebra (AgX), które tworzą obraz utajony, a po wywołaniu obraz widoczny. Jeżeli na materiał padło za wiele światła, wtedy mowa jest o prześwietleniu, a jeżeli zbyt niewiele, to o niedoświetleniu. W dzisiejszych aparatach są do dyspozycji czasy naświetlania od bardzo krótkich, około 1/8000 s do około 30 s, i czas naświetlania B a więc czas nieograniczony, a kontrolowany poprzez fotografującego. Spore wartości czasu naświetlania pozwalają na robienie zdjęć w uwarunkowaniach ograniczonego oświetlenia albo także na uzyskanie ciekawych efektów artystycznych. Operowanie wartościami czasu naświetlania jest o sporo łatwiejsze przy zastosowaniu aparatów cyfrowych - można gdyż na bieżąco przeglądać konsekwencje pracy i nanieść konieczne korekty, co nie jest możliwe w razie fotografii analogowej.

Definicja Carl Zeiss:
Co to jest niemiecka spółka produkująca rozmaity sprzęt optyczny. Znana z wysokiej jakości wyrobów. Założona w 1846 poprzez Carla Zeissa, Ernsta Abbe i Otto Schotta w Jenie. Najlepiej znanymi w Polsce wyrobami czas naświetlania.
Definicja Chronofotografia:
Co to jest fotograficzne odzwierciedlenie ruchu przez udokumentowanie jego następnych faz sposobem wielokrotnej ekspozycji motywu w regularnych odstępach czasu. Następne ujęcia mogą być rejestrowane na tym czas naświetlania.
Definicja Ciemnia Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna, to miejsce wykorzystywane obróbce chemicznej materiałów fotograficznych negatywów, pozytywów, zwanych odmiennie odbitką i diapozytywów w procesie wywołania tych materiałów w fotografii czas naświetlania.
Definicja Czerwone Oczy:
Co to jest oczu w fotografii - zdarzenie odwzorowania na zdjęciu oczu ludzi albo zwierząt jako czerwonych punktów. Powstaje przy fotografowaniu w ciemności z użyciem lampy błyskowej. Gdyż w ciemności źrenica czas naświetlania.

Działanie Naświetlania Czas znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: