Do czego służy Dalmierz. Definicja pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie.
dalmierz co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dalmierz

Do czego służy DALMIERZ: Dalmierz (odległościomierz) - przyrząd wykorzystywany do pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie dalmierza optycznego bazuje na obserwacji przedmiotu dzięki dwu prawie równoległych obiektywów, umieszczonych na tak zwany bazie i pomiarze kąta paralaksy osi optycznych obu obiektywów. Z racji na wykorzystania odznacza się dalmierze optyczne topograficzne i artyleryjskie (dokładniejsze). W dalmierzowych aparatach fotograficznych stosuje się uproszczone dalmierze optyczne.

Definicja Dagerotypia:
Co to jest wynaleziona w 1839 pierwsza metoda otrzymywania obrazów fotograficznych. Materiałem światłoczułym była warstewka jodku srebra na powierzchni polerowanej i posrebrzonej płytki miedzianej. Obraz ten dalmierz.
Definicja Diaskop, Rzutnik Przezroczy:
Co to jest diaskop) - urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania przezroczy (diapozytywów) na ścianie albo ekranie projekcyjnym. Rzutnik umożliwia prezentację w powiększeniu przezroczy oświetlonych dalmierz.
Definicja Druh:
Co to jest prosty, polski aparat fotograficzny na video typu 120, wytwarzany po II wojnie światowej poprzez Warszawskie Zakłady Fotooptyczne w dwóch wersjach: Druh i Druh Synchro wzbogaconej o gniazdo dalmierz.
Definicja Dioptria:
Co to jest pozaukładowa jednostka miary umiejętności zbierającej układu optycznego, legalna, nienależąca do układu SI. Równa jest odwrotności ogniskowej wyrażonej w metrach. 1 D = 1/m Dodatnie liczby określają dalmierz.

Działanie Dalmierz znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: