Do czego służy Dalmierz. Definicja pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie.
dalmierz co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dalmierz

Do czego służy DALMIERZ: Dalmierz (odległościomierz) - przyrząd wykorzystywany do pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie dalmierza optycznego bazuje na obserwacji przedmiotu dzięki dwu prawie równoległych obiektywów, umieszczonych na tak zwany bazie i pomiarze kąta paralaksy osi optycznych obu obiektywów. Z racji na wykorzystania odznacza się dalmierze optyczne topograficzne i artyleryjskie (dokładniejsze). W dalmierzowych aparatach fotograficznych stosuje się uproszczone dalmierze optyczne.

Definicja Diaporama:
Co to jest spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w formie przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki dalmierz.
Definicja DIN:
Co to jest jest znormalizowaną miarą światłoczułości materiału fotograficznego. Użytkowana w Europie od drugiej połowy XX wieku wyparła normę TGL, a jej nazwa jest akronimem Deutsches Institut für Normung dalmierz.
Definicja Desensybilizacja, Odczulanie:
Co to jest odczulenie to zminimalizowanie albo całkowite zlikwidowanie światłoczułości materiału fotograficznego dzięki substancji degradujących centra czułości. Substancje odczulające to między innymi dalmierz.
Definicja Dioptria:
Co to jest pozaukładowa jednostka miary umiejętności zbierającej układu optycznego, legalna, nienależąca do układu SI. Równa jest odwrotności ogniskowej wyrażonej w metrach. 1 D = 1/m Dodatnie liczby określają dalmierz.

Działanie Dalmierz znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: