Do czego służy Dalmierz. Definicja pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie.
dalmierz co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dalmierz

Do czego służy DALMIERZ: Dalmierz (odległościomierz) - przyrząd wykorzystywany do pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie dalmierza optycznego bazuje na obserwacji przedmiotu dzięki dwu prawie równoległych obiektywów, umieszczonych na tak zwany bazie i pomiarze kąta paralaksy osi optycznych obu obiektywów. Z racji na wykorzystania odznacza się dalmierze optyczne topograficzne i artyleryjskie (dokładniejsze). W dalmierzowych aparatach fotograficznych stosuje się uproszczone dalmierze optyczne.

Definicja Densytometr:
Co to jest urządzenie fotoelektryczne wykorzystywane do pomiaru gęstości optycznej materiałów przeźroczystych i nieprzeźroczystych. Przez wzgląd na w.w. rodzajami pomiarów rozróżnia się densytometry dalmierz co to jest.
Definicja Diapozytyw:
Co to jest pozytywowy obraz (monochromatyczny albo wielobarwny) naniesiony na materiał przezroczysty albo wytworzony w jego wnętrzu. By móc go obejrzeć albo zastosować do innych celów konieczne jest użycie dalmierz definicja.
Definicja Dystorsja:
Co to jest dystorsja pola – wada optyczna układu optycznego polegająca na różnym powiększeniu obrazu w zależności od jego odległości od osi optycznej instrumentu. Jeśli wymienia się ogniskową obiektywu albo dalmierz co znaczy.
Definicja Diaskop, Rzutnik Przezroczy:
Co to jest diaskop) - urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania przezroczy (diapozytywów) na ścianie albo ekranie projekcyjnym. Rzutnik umożliwia prezentację w powiększeniu przezroczy oświetlonych dalmierz słownik.

Działanie Dalmierz znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: