Do czego służy Odczulanie Desensybilizacja. Definicja całkowite zlikwidowanie światłoczułości.
desensybilizacja odczulanie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Desensybilizacja, odczulanie

Do czego służy DESENSYBILIZACJA, ODCZULANIE: Desensybilizacja, odczulenie to zminimalizowanie albo całkowite zlikwidowanie światłoczułości materiału fotograficznego dzięki substancji degradujących centra czułości. Substancje odczulające to między innymi substancje utleniające srebro, jon żelaza, rtęci i miedzi, organiczne związki siarki, roztwór fenosafraniny, roztwór zieleni, żółcieni i bieli pinakryptolowej.

Definicja Dystorsja:
Co to jest dystorsja pola – wada optyczna układu optycznego polegająca na różnym powiększeniu obrazu w zależności od jego odległości od osi optycznej instrumentu. Jeśli wymienia się ogniskową obiektywu albo desensybilizacja, odczulanie.
Definicja Dioptria:
Co to jest pozaukładowa jednostka miary umiejętności zbierającej układu optycznego, legalna, nienależąca do układu SI. Równa jest odwrotności ogniskowej wyrażonej w metrach. 1 D = 1/m Dodatnie liczby określają desensybilizacja, odczulanie.
Definicja Dalmierz:
Co to jest odległościomierz) - przyrząd wykorzystywany do pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie dalmierza optycznego bazuje na obserwacji przedmiotu dzięki dwu prawie równoległych desensybilizacja, odczulanie.
Definicja Diapozytyw:
Co to jest pozytywowy obraz (monochromatyczny albo wielobarwny) naniesiony na materiał przezroczysty albo wytworzony w jego wnętrzu. By móc go obejrzeć albo zastosować do innych celów konieczne jest użycie desensybilizacja, odczulanie.

Działanie Odczulanie Desensybilizacja znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: