Do czego służy Odczulanie Desensybilizacja. Definicja całkowite zlikwidowanie światłoczułości.
desensybilizacja odczulanie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Desensybilizacja, odczulanie

Do czego służy DESENSYBILIZACJA, ODCZULANIE: Desensybilizacja, odczulenie to zminimalizowanie albo całkowite zlikwidowanie światłoczułości materiału fotograficznego dzięki substancji degradujących centra czułości. Substancje odczulające to między innymi substancje utleniające srebro, jon żelaza, rtęci i miedzi, organiczne związki siarki, roztwór fenosafraniny, roztwór zieleni, żółcieni i bieli pinakryptolowej.

Definicja Dekamired:
Co to jest jednostki określania temp. barwowej światła, analogiczne do kelwinów. 100000/kelwin = dekamired Dekamiredy liczy się jako odwrotność kelwinów pomnożone poprzez sto tys. i zaokrągla do najbliższej desensybilizacja, odczulanie.
Definicja Diafragma, Przysłona Fotograficzna, Przesłona:
Co to jest fotograficzna, przesłona (gr. diafragma, z łaciny apertura, niem. Blende) – część obiektywu w formie regulowanego otworu na drodze strumienia światła. Użytkowana przeważnie w obiektywach desensybilizacja, odczulanie.
Definicja Dioptria:
Co to jest pozaukładowa jednostka miary umiejętności zbierającej układu optycznego, legalna, nienależąca do układu SI. Równa jest odwrotności ogniskowej wyrażonej w metrach. 1 D = 1/m Dodatnie liczby określają desensybilizacja, odczulanie.
Definicja Diapozytyw:
Co to jest pozytywowy obraz (monochromatyczny albo wielobarwny) naniesiony na materiał przezroczysty albo wytworzony w jego wnętrzu. By móc go obejrzeć albo zastosować do innych celów konieczne jest użycie desensybilizacja, odczulanie.

Działanie Odczulanie Desensybilizacja znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: