Do czego służy Diaporama. Definicja są nieruchome obrazy w formie przezroczy rzutowanych na ekran i.
diaporama co to jest

Czy przydatne?

Definicja Diaporama

Do czego służy DIAPORAMA: Diaporama to jest spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w formie przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki, wyraz czytane i tym podobne Dźwięk i obraz stanowiącą w tej formie wyrazu nierozerwalną całość. W skutku otrzymujemy oryginalną formę przekazu autorskiego plasującą się między filmem, a niezależnymi od siebie prezentacjami zdjęć i form dźwiękowych. Diaporama nie jest pokazem przeźroczy do muzyki emitowanej w tle. Taką prezentację nazywa się slideshow. Od strony technicznej diaporama jest projekcją (także wielkoformatową - na przykład sale kinowe) przezroczy wyświetlanych z kilku (co najmniej dwóch) rzutników dla uzyskania efektu przenikania się obrazów. Polskie duety autorskie lat 80. ubiegłego wieku demonstrowały pełne projekcje przy użyciu 9, a nawet 12 rzutników przeźroczy. Do najbardzie znanych polskich diaporamistów należeli Ryszard Kopeć i Kazimierz Kwiatkowski, którzy zajmowali się jednocześnie fotografią artystyczną. Własne prace prezentowali w salach Ośrodków Kultury lubińskiego KGHM, Szczecina i innych istotnych dla diaporamy polskiej miejsc. Diaporamą zajmował się także między innymi znany muzyk i instrumentalista - Marek Biliński. Aktualnie w rezultacie rozpowszechnienia daleko idącej mechanizacji procesu twórczego za sprawą rozwoju zautomatyzowanych technik multimedialnych (gotowe schematy twórcze) i fotografii cyfrowej (zanik powszechności wykorzystywania dla potrzeb fotografii materiałów światłoczułych - w tym niezbędnych dla diaporamy błon diapozytywowych (stąd nazwa diaporama) doszło do marginalizacji działań twórczych w tej dziedzinie. Diaporama ma jednak nadal (podobnie jak malarstwo czy literatura) grono wiernych artystów starających się właśnie w ten sposób wyrażać siebie i swój sposób postrzegania świata.

Definicja Dagerotypia:
Co to jest wynaleziona w 1839 pierwsza metoda otrzymywania obrazów fotograficznych. Materiałem światłoczułym była warstewka jodku srebra na powierzchni polerowanej i posrebrzonej płytki miedzianej. Obraz ten diaporama co znaczy.
Definicja Diapozytyw:
Co to jest pozytywowy obraz (monochromatyczny albo wielobarwny) naniesiony na materiał przezroczysty albo wytworzony w jego wnętrzu. By móc go obejrzeć albo zastosować do innych celów konieczne jest użycie diaporama krzyżówka.
Definicja Diaskop, Rzutnik Przezroczy:
Co to jest diaskop) - urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania przezroczy (diapozytywów) na ścianie albo ekranie projekcyjnym. Rzutnik umożliwia prezentację w powiększeniu przezroczy oświetlonych diaporama co to jest.
Definicja Desensybilizacja, Odczulanie:
Co to jest odczulenie to zminimalizowanie albo całkowite zlikwidowanie światłoczułości materiału fotograficznego dzięki substancji degradujących centra czułości. Substancje odczulające to między innymi diaporama słownik.

Działanie Diaporama znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: