Do czego służy Druh. Definicja video typu 120, wytwarzany po II wojnie światowej poprzez.
druh co to jest

Czy przydatne?

Definicja Druh

Do czego służy DRUH: Druh (Druh Synchro) prosty, polski aparat fotograficzny na video typu 120, wytwarzany po II wojnie światowej poprzez Warszawskie Zakłady Fotooptyczne w dwóch wersjach: Druh i Druh Synchro wzbogaconej o gniazdo synchronizacji i sanki do lampy błyskowej. To jest aparat skrzynkowy. Pozwala, dzięki szczególnym zastawkom, na wykonywanie zdjęć w formatach 6x6 i 6x4,5. Druh i Druh Synchro należą do światowej rodziny bakelitowych aparatów skrzynkowych z wykręcanym tubusem obiektywu, która wywodzi się konstrukcyjnie z przedwojennego francuskiego aparatu Photax II Blinde. Poprzez to także należy do stylu wzornictwa art deco. Aparat ten stworzony był z myślą o fotoamatorach pragnących uwiecznić istotne chwile. Spełniał rolę dzisiejszego aparatu kompaktowego. Pomimo raptem dwóch dźwigni regulacyjnych, fotografujący popełniali regularnie błąd i otrzymywali nieostre i poruszone zdjęcia. Aparat Druh, wyparty w latach 70. poprzez amatorskie małoobrazkowe aparaty fotograficzne, przeżywa aktualnie drugą młodość w dobie lomografii z racji na niską jakość optyczną. Regularnie przerabiany jest na camerę obscurę, gdzie po wyjęciu soczewek obiektywu zamontowywana jest blaszka z mikroskopijną dziurką.

Definicja Dekamired:
Co to jest jednostki określania temp. barwowej światła, analogiczne do kelwinów. 100000/kelwin = dekamired Dekamiredy liczy się jako odwrotność kelwinów pomnożone poprzez sto tys. i zaokrągla do najbliższej druh co to jest.
Definicja Diafragma, Przysłona Fotograficzna, Przesłona:
Co to jest fotograficzna, przesłona (gr. diafragma, z łaciny apertura, niem. Blende) – część obiektywu w formie regulowanego otworu na drodze strumienia światła. Użytkowana przeważnie w obiektywach druh definicja.
Definicja Diaskop, Rzutnik Przezroczy:
Co to jest diaskop) - urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania przezroczy (diapozytywów) na ścianie albo ekranie projekcyjnym. Rzutnik umożliwia prezentację w powiększeniu przezroczy oświetlonych druh co znaczy.
Definicja Diaporama:
Co to jest spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w formie przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki druh słownik.

Działanie Druh znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: