Do czego służy Druh. Definicja video typu 120, wytwarzany po II wojnie światowej poprzez.
druh co to jest

Czy przydatne?

Definicja Druh

Do czego służy DRUH: Druh (Druh Synchro) prosty, polski aparat fotograficzny na video typu 120, wytwarzany po II wojnie światowej poprzez Warszawskie Zakłady Fotooptyczne w dwóch wersjach: Druh i Druh Synchro wzbogaconej o gniazdo synchronizacji i sanki do lampy błyskowej. To jest aparat skrzynkowy. Pozwala, dzięki szczególnym zastawkom, na wykonywanie zdjęć w formatach 6x6 i 6x4,5. Druh i Druh Synchro należą do światowej rodziny bakelitowych aparatów skrzynkowych z wykręcanym tubusem obiektywu, która wywodzi się konstrukcyjnie z przedwojennego francuskiego aparatu Photax II Blinde. Poprzez to także należy do stylu wzornictwa art deco. Aparat ten stworzony był z myślą o fotoamatorach pragnących uwiecznić istotne chwile. Spełniał rolę dzisiejszego aparatu kompaktowego. Pomimo raptem dwóch dźwigni regulacyjnych, fotografujący popełniali regularnie błąd i otrzymywali nieostre i poruszone zdjęcia. Aparat Druh, wyparty w latach 70. poprzez amatorskie małoobrazkowe aparaty fotograficzne, przeżywa aktualnie drugą młodość w dobie lomografii z racji na niską jakość optyczną. Regularnie przerabiany jest na camerę obscurę, gdzie po wyjęciu soczewek obiektywu zamontowywana jest blaszka z mikroskopijną dziurką.

Definicja Diafragma, Przysłona Fotograficzna, Przesłona:
Co to jest fotograficzna, przesłona (gr. diafragma, z łaciny apertura, niem. Blende) – część obiektywu w formie regulowanego otworu na drodze strumienia światła. Użytkowana przeważnie w obiektywach druh co znaczy.
Definicja Dioptria:
Co to jest pozaukładowa jednostka miary umiejętności zbierającej układu optycznego, legalna, nienależąca do układu SI. Równa jest odwrotności ogniskowej wyrażonej w metrach. 1 D = 1/m Dodatnie liczby określają druh krzyżówka.
Definicja Diapozytyw:
Co to jest pozytywowy obraz (monochromatyczny albo wielobarwny) naniesiony na materiał przezroczysty albo wytworzony w jego wnętrzu. By móc go obejrzeć albo zastosować do innych celów konieczne jest użycie druh co to jest.
Definicja DIN:
Co to jest jest znormalizowaną miarą światłoczułości materiału fotograficznego. Użytkowana w Europie od drugiej połowy XX wieku wyparła normę TGL, a jej nazwa jest akronimem Deutsches Institut für Normung druh słownik.

Działanie Druh znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: