Do czego służy Druh. Definicja video typu 120, wytwarzany po II wojnie światowej poprzez.
druh co to jest

Czy przydatne?

Definicja Druh

Do czego służy DRUH: Druh (Druh Synchro) prosty, polski aparat fotograficzny na video typu 120, wytwarzany po II wojnie światowej poprzez Warszawskie Zakłady Fotooptyczne w dwóch wersjach: Druh i Druh Synchro wzbogaconej o gniazdo synchronizacji i sanki do lampy błyskowej. To jest aparat skrzynkowy. Pozwala, dzięki szczególnym zastawkom, na wykonywanie zdjęć w formatach 6x6 i 6x4,5. Druh i Druh Synchro należą do światowej rodziny bakelitowych aparatów skrzynkowych z wykręcanym tubusem obiektywu, która wywodzi się konstrukcyjnie z przedwojennego francuskiego aparatu Photax II Blinde. Poprzez to także należy do stylu wzornictwa art deco. Aparat ten stworzony był z myślą o fotoamatorach pragnących uwiecznić istotne chwile. Spełniał rolę dzisiejszego aparatu kompaktowego. Pomimo raptem dwóch dźwigni regulacyjnych, fotografujący popełniali regularnie błąd i otrzymywali nieostre i poruszone zdjęcia. Aparat Druh, wyparty w latach 70. poprzez amatorskie małoobrazkowe aparaty fotograficzne, przeżywa aktualnie drugą młodość w dobie lomografii z racji na niską jakość optyczną. Regularnie przerabiany jest na camerę obscurę, gdzie po wyjęciu soczewek obiektywu zamontowywana jest blaszka z mikroskopijną dziurką.

Definicja Dalmierz:
Co to jest odległościomierz) - przyrząd wykorzystywany do pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie dalmierza optycznego bazuje na obserwacji przedmiotu dzięki dwu prawie równoległych druh.
Definicja Diaporama:
Co to jest spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w formie przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki druh.
Definicja Densytometr:
Co to jest urządzenie fotoelektryczne wykorzystywane do pomiaru gęstości optycznej materiałów przeźroczystych i nieprzeźroczystych. Przez wzgląd na w.w. rodzajami pomiarów rozróżnia się densytometry druh.
Definicja Desensybilizacja, Odczulanie:
Co to jest odczulenie to zminimalizowanie albo całkowite zlikwidowanie światłoczułości materiału fotograficznego dzięki substancji degradujących centra czułości. Substancje odczulające to między innymi druh.

Działanie Druh znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: