Do czego służy Schwarzschilda Efekt. Definicja czasem i skutecznością naświetlania (jedna działka.
efekt schwarzschilda co to jest

Czy przydatne?

Definicja Efekt Schwarzschilda

Do czego służy EFEKT SCHWARZSCHILDA: Skutek Schwarzschilda - zakłócenie proporcjonalności między czasem i skutecznością naświetlania (jedna działka przysłony = 2x mniej (albo więcej) czasu). Skutek ten występuje przy bardzo krótkich i bardzo długich czasach naświetlania materiału światłoczułego - potrzeba wtedy dłuższej ekspozycji niż wynikałoby to z obliczeń, albo wskazań światłomierza. W razie filmów kolorowych skutek Schwarzschilda dotyczy każdej warstwy światłoczułej w pojedynkę. Jeśli poszczególne warstwy w innym stopniu ulegają efektowi dodatkowo dochodzi do pojawienia się przebarwień. By im zapobiec należy użytkować odpowiednie filtry. Wiadomości dotyczące efektu Schwarzschilda (w tym rozmiar korekty kspozycji i wymagane filtry) dla konkretnego filmu można znaleźć w materiałach udostępnianych poprzez producenta: ulotkach, katalogach, stronach WWW; zazwyczaj nie ma tych danych na pudełku filmu.

Definicja EV - Wartość Eskpozycji Fotograficznej:
Co to jest Exposure Value) – w fotografii nazwa jednostki miary i skali ekspozycji fotograficznej. Punktem odniesienia dla tej skali jest wartość 0 EV - definiowana jako ekspozycja będąca skutkiem naświetlania efekt schwarzschilda.
Definicja Eastman Kodak:
Co to jest jeden z największych koncernów na świecie zajmujących się produkcją szeroko rozumianego sprzętu fotograficznego i filmowego. Posiada on status międzynarodowej firmy akcyjnej. Spółką, od której efekt schwarzschilda.
Definicja Epidiaskop:
Co to jest urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania obrazów statycznych (nieruchomych) na ścianie albo typowym białym ekranie projekcyjnym, będące połączeniem episkopu i diaskopu, a więc efekt schwarzschilda.
Definicja Episkop:
Co to jest urządzenie pozwalające na rzutowanie (wyświetlanie) na ekran projekcyjny albo na przykład ścianę pomieszczenia obrazów oświetlonych światłem odbitym od nich, co umożliwia prezentację w powiększeniu efekt schwarzschilda.

Działanie Schwarzschilda Efekt znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: