Do czego służy Ekspozycja. Definicja sensor elektroniczny w razie aparatu cyfrowego) niezbędna dla.
ekspozycja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ekspozycja

Do czego służy EKSPOZYCJA: Ekspozycja to liczba światła padającego na video (albo na sensor elektroniczny w razie aparatu cyfrowego) niezbędna dla prawidłowego zrobienia zdjęcia fotograficznego. Uzyskuje się ją przez określenie wartości przysłony i czasu naświetlania w relacji do wybranej czułości filmu (albo jej odpowiednika w aparacie cyfrowym), albo także czułości materiału odbitkowego (papier fotograficzny, kopia diapozytywowa), a również przez odpowiednie dozowanie oświetlenia (lampy błyskowe, lampy o świetle ciągłym, odbłyśniki, ekrany, żaluzje, rozpraszacze światła i tym podobne).

Definicja Elektryczny Symulator Przysłony:
Co to jest symulator przysłony to układ elektryczny wbudowany w obiektyw lustrzanki jednoobiektywowej, pozwalający na współdziałanie automatycznej przysłony i pomiaru światła w trybie TTL. W trakcie regulowania ekspozycja.
Definicja EV - Wartość Eskpozycji Fotograficznej:
Co to jest Exposure Value) – w fotografii nazwa jednostki miary i skali ekspozycji fotograficznej. Punktem odniesienia dla tej skali jest wartość 0 EV - definiowana jako ekspozycja będąca skutkiem naświetlania ekspozycja.
Definicja Efekt Schwarzschilda:
Co to jest Schwarzschilda - zakłócenie proporcjonalności między czasem i skutecznością naświetlania (jedna działka przysłony = 2x mniej (albo więcej) czasu). Skutek ten występuje przy bardzo krótkich i bardzo ekspozycja.
Definicja Ekstynkcja:
Co to jest Ekstynkcja – pomniejszenie natężenia wiązki światła powstające w konsekwencji jego pochłaniania albo rozpraszania w ośrodku ekspozycja.

Działanie Ekspozycja znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: