Do czego służy Ekstynkcja. Definicja powstające w konsekwencji jego pochłaniania albo rozpraszania.
ekstynkcja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ekstynkcja

Do czego służy EKSTYNKCJA: Ekstynkcja – pomniejszenie natężenia wiązki światła powstające w konsekwencji jego pochłaniania albo rozpraszania w ośrodku.

Definicja Emulsja Lippmanna:
Co to jest to szczególny rodzaj niskoczułej i drobnoziarnistej emulsji fotograficznej o umiejętności rozdzielczej około 2000 - 5000 linii/mm. Złożona jest z bardzo drobnych ziarn bromku i chlorku srebra ekstynkcja.
Definicja Elektryczny Symulator Przysłony:
Co to jest symulator przysłony to układ elektryczny wbudowany w obiektyw lustrzanki jednoobiektywowej, pozwalający na współdziałanie automatycznej przysłony i pomiaru światła w trybie TTL. W trakcie regulowania ekstynkcja.
Definicja Efekt Schwarzschilda:
Co to jest Schwarzschilda - zakłócenie proporcjonalności między czasem i skutecznością naświetlania (jedna działka przysłony = 2x mniej (albo więcej) czasu). Skutek ten występuje przy bardzo krótkich i bardzo ekstynkcja.
Definicja Emulsja Światłoczuła:
Co to jest światłoczuła to zawiesina drobnokrystalicznych światłoczułych soli srebra - halogenków - w żelatynie. Dodatkowymi składnikami emulsji mogą być barwniki uczulające albo komponenty barwników tworzących ekstynkcja.

Działanie Ekstynkcja znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: