Do czego służy Przysłony Symulator Elektryczny. Definicja wbudowany w obiektyw lustrzanki.
elektryczny symulator co to jest

Czy przydatne?

Definicja Elektryczny symulator przysłony

Do czego służy ELEKTRYCZNY SYMULATOR PRZYSŁONY: Elektryczny symulator przysłony to układ elektryczny wbudowany w obiektyw lustrzanki jednoobiektywowej, pozwalający na współdziałanie automatycznej przysłony i pomiaru światła w trybie TTL. W trakcie regulowania liczby przysłony, elektryczny symulator przysłony minimalizuje adekwatnie do nastawionej wartości natężenie prądu przepływającego poprzez wewnętrzny światłomierz aparatu, co wpływa na rezultat pomiaru tak, jakby przysłona została naprawdę przymknięta do nastawionej wartości – w trakcie gdy w rzeczywistości pozostaje ona cały czas otwarta umożliwiając swobodną obserwację obrazu.

Definicja Efekt Schwarzschilda:
Co to jest Schwarzschilda - zakłócenie proporcjonalności między czasem i skutecznością naświetlania (jedna działka przysłony = 2x mniej (albo więcej) czasu). Skutek ten występuje przy bardzo krótkich i bardzo elektryczny symulator przysłony.
Definicja Ekstynkcja:
Co to jest Ekstynkcja – pomniejszenie natężenia wiązki światła powstające w konsekwencji jego pochłaniania albo rozpraszania w ośrodku elektryczny symulator przysłony.
Definicja Emulsja Światłoczuła:
Co to jest światłoczuła to zawiesina drobnokrystalicznych światłoczułych soli srebra - halogenków - w żelatynie. Dodatkowymi składnikami emulsji mogą być barwniki uczulające albo komponenty barwników tworzących elektryczny symulator przysłony.
Definicja Episkop:
Co to jest urządzenie pozwalające na rzutowanie (wyświetlanie) na ekran projekcyjny albo na przykład ścianę pomieszczenia obrazów oświetlonych światłem odbitym od nich, co umożliwia prezentację w powiększeniu elektryczny symulator przysłony.

Działanie Przysłony Symulator Elektryczny znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: