Do czego służy Przysłony Symulator Elektryczny. Definicja wbudowany w obiektyw lustrzanki.
elektryczny symulator co to jest

Czy przydatne?

Definicja Elektryczny symulator przysłony

Do czego służy ELEKTRYCZNY SYMULATOR PRZYSŁONY: Elektryczny symulator przysłony to układ elektryczny wbudowany w obiektyw lustrzanki jednoobiektywowej, pozwalający na współdziałanie automatycznej przysłony i pomiaru światła w trybie TTL. W trakcie regulowania liczby przysłony, elektryczny symulator przysłony minimalizuje adekwatnie do nastawionej wartości natężenie prądu przepływającego poprzez wewnętrzny światłomierz aparatu, co wpływa na rezultat pomiaru tak, jakby przysłona została naprawdę przymknięta do nastawionej wartości – w trakcie gdy w rzeczywistości pozostaje ona cały czas otwarta umożliwiając swobodną obserwację obrazu.

Definicja Ekstynkcja:
Co to jest Ekstynkcja – pomniejszenie natężenia wiązki światła powstające w konsekwencji jego pochłaniania albo rozpraszania w ośrodku elektryczny symulator przysłony.
Definicja Efekt Schwarzschilda:
Co to jest Schwarzschilda - zakłócenie proporcjonalności między czasem i skutecznością naświetlania (jedna działka przysłony = 2x mniej (albo więcej) czasu). Skutek ten występuje przy bardzo krótkich i bardzo elektryczny symulator przysłony.
Definicja Emulsja Lippmanna:
Co to jest to szczególny rodzaj niskoczułej i drobnoziarnistej emulsji fotograficznej o umiejętności rozdzielczej około 2000 - 5000 linii/mm. Złożona jest z bardzo drobnych ziarn bromku i chlorku srebra elektryczny symulator przysłony.
Definicja Epidiaskop:
Co to jest urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania obrazów statycznych (nieruchomych) na ścianie albo typowym białym ekranie projekcyjnym, będące połączeniem episkopu i diaskopu, a więc elektryczny symulator przysłony.

Działanie Przysłony Symulator Elektryczny znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: