Do czego służy Lippmanna Emulsja. Definicja drobnoziarnistej emulsji fotograficznej o umiejętności.
emulsja lippmanna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Emulsja Lippmanna

Do czego służy EMULSJA LIPPMANNA: Emulsja Lippmanna to szczególny rodzaj niskoczułej i drobnoziarnistej emulsji fotograficznej o umiejętności rozdzielczej około 2000 - 5000 linii/mm. Złożona jest z bardzo drobnych ziarn bromku i chlorku srebra. Średnica tych ziaren ma 10-50 nm. Użytkowana w fotografii barwnej i holografii.

Definicja Ekstynkcja:
Co to jest Ekstynkcja – pomniejszenie natężenia wiązki światła powstające w konsekwencji jego pochłaniania albo rozpraszania w ośrodku emulsja lippmanna.
Definicja Elektryczny Symulator Przysłony:
Co to jest symulator przysłony to układ elektryczny wbudowany w obiektyw lustrzanki jednoobiektywowej, pozwalający na współdziałanie automatycznej przysłony i pomiaru światła w trybie TTL. W trakcie regulowania emulsja lippmanna.
Definicja EV - Wartość Eskpozycji Fotograficznej:
Co to jest Exposure Value) – w fotografii nazwa jednostki miary i skali ekspozycji fotograficznej. Punktem odniesienia dla tej skali jest wartość 0 EV - definiowana jako ekspozycja będąca skutkiem naświetlania emulsja lippmanna.
Definicja Epidiaskop:
Co to jest urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania obrazów statycznych (nieruchomych) na ścianie albo typowym białym ekranie projekcyjnym, będące połączeniem episkopu i diaskopu, a więc emulsja lippmanna.

Działanie Lippmanna Emulsja znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: