Do czego służy Lippmanna Emulsja. Definicja drobnoziarnistej emulsji fotograficznej o umiejętności.
emulsja lippmanna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Emulsja Lippmanna

Do czego służy EMULSJA LIPPMANNA: Emulsja Lippmanna to szczególny rodzaj niskoczułej i drobnoziarnistej emulsji fotograficznej o umiejętności rozdzielczej około 2000 - 5000 linii/mm. Złożona jest z bardzo drobnych ziarn bromku i chlorku srebra. Średnica tych ziaren ma 10-50 nm. Użytkowana w fotografii barwnej i holografii.

Definicja Eastman Kodak:
Co to jest jeden z największych koncernów na świecie zajmujących się produkcją szeroko rozumianego sprzętu fotograficznego i filmowego. Posiada on status międzynarodowej firmy akcyjnej. Spółką, od której emulsja lippmanna.
Definicja Episkop:
Co to jest urządzenie pozwalające na rzutowanie (wyświetlanie) na ekran projekcyjny albo na przykład ścianę pomieszczenia obrazów oświetlonych światłem odbitym od nich, co umożliwia prezentację w powiększeniu emulsja lippmanna.
Definicja EV - Wartość Eskpozycji Fotograficznej:
Co to jest Exposure Value) – w fotografii nazwa jednostki miary i skali ekspozycji fotograficznej. Punktem odniesienia dla tej skali jest wartość 0 EV - definiowana jako ekspozycja będąca skutkiem naświetlania emulsja lippmanna.
Definicja Efekt Schwarzschilda:
Co to jest Schwarzschilda - zakłócenie proporcjonalności między czasem i skutecznością naświetlania (jedna działka przysłony = 2x mniej (albo więcej) czasu). Skutek ten występuje przy bardzo krótkich i bardzo emulsja lippmanna.

Działanie Lippmanna Emulsja znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: