Do czego służy Światłoczuła Emulsja. Definicja światłoczułych soli srebra - halogenków - w.
emulsja światłoczuła co to jest

Czy przydatne?

Definicja Emulsja światłoczuła

Do czego służy EMULSJA ŚWIATŁOCZUŁA: Emulsja światłoczuła to zawiesina drobnokrystalicznych światłoczułych soli srebra - halogenków - w żelatynie. Dodatkowymi składnikami emulsji mogą być barwniki uczulające albo komponenty barwników tworzących obraz fotograficzny na materiałach barwnych. Jeżeli emulsją zostanie pokryta folia z tworzywa sztucznego, to stworzenie błona fotograficzna, z kolei jeżeli emulsja zostanie naniesiona na płytę szklaną, to stworzenie płyta szklana.

Definicja Episkop:
Co to jest urządzenie pozwalające na rzutowanie (wyświetlanie) na ekran projekcyjny albo na przykład ścianę pomieszczenia obrazów oświetlonych światłem odbitym od nich, co umożliwia prezentację w powiększeniu emulsja światłoczuła.
Definicja Eastman Kodak:
Co to jest jeden z największych koncernów na świecie zajmujących się produkcją szeroko rozumianego sprzętu fotograficznego i filmowego. Posiada on status międzynarodowej firmy akcyjnej. Spółką, od której emulsja światłoczuła.
Definicja Ekspozycja:
Co to jest liczba światła padającego na video (albo na sensor elektroniczny w razie aparatu cyfrowego) niezbędna dla prawidłowego zrobienia zdjęcia fotograficznego. Uzyskuje się ją przez określenie wartości emulsja światłoczuła.
Definicja Elektryczny Symulator Przysłony:
Co to jest symulator przysłony to układ elektryczny wbudowany w obiektyw lustrzanki jednoobiektywowej, pozwalający na współdziałanie automatycznej przysłony i pomiaru światła w trybie TTL. W trakcie regulowania emulsja światłoczuła.

Działanie Światłoczuła Emulsja znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: