Do czego służy Epidiaskop. Definicja wyświetlania obrazów statycznych (nieruchomych) na ścianie.
epidiaskop co to jest

Czy przydatne?

Definicja Epidiaskop

Do czego służy EPIDIASKOP: Epidiaskop to urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania obrazów statycznych (nieruchomych) na ścianie albo typowym białym ekranie projekcyjnym, będące połączeniem episkopu i diaskopu, a więc pozwalające na prezentację w powiększeniu materiałów oświetlonych światłem odbitym albo przechodzącym. Epidiaskop należy do sprzętu biurowego albo dydaktycznego, i jest aktualnie wypierany poprzez projektory komputerowe, pozwalające na rzucanie na ścianę obrazów nieruchomych albo ruchomych bezpośrednio z komputera, w zastępstwie wyświetlania ich na monitorze komputerowym. Istnieją także przezroczyste matryce LCD pozwalające na projekcję obrazu z komputera dzięki epidiaskopu na sporą płaszczyznę, zastępując projektor multimedialny. Takie rozwiązanie ma jednak ograniczoną liczbę użytkowników ze względu mniejszgo światła projekcji w relacji do coraz tańszych projektorów multimedialnych.

Definicja Efekt Schwarzschilda:
Co to jest Schwarzschilda - zakłócenie proporcjonalności między czasem i skutecznością naświetlania (jedna działka przysłony = 2x mniej (albo więcej) czasu). Skutek ten występuje przy bardzo krótkich i bardzo epidiaskop co znaczy.
Definicja Emulsja Światłoczuła:
Co to jest światłoczuła to zawiesina drobnokrystalicznych światłoczułych soli srebra - halogenków - w żelatynie. Dodatkowymi składnikami emulsji mogą być barwniki uczulające albo komponenty barwników tworzących epidiaskop krzyżówka.
Definicja Elektryczny Symulator Przysłony:
Co to jest symulator przysłony to układ elektryczny wbudowany w obiektyw lustrzanki jednoobiektywowej, pozwalający na współdziałanie automatycznej przysłony i pomiaru światła w trybie TTL. W trakcie regulowania epidiaskop co to jest.
Definicja Emulsja Lippmanna:
Co to jest to szczególny rodzaj niskoczułej i drobnoziarnistej emulsji fotograficznej o umiejętności rozdzielczej około 2000 - 5000 linii/mm. Złożona jest z bardzo drobnych ziarn bromku i chlorku srebra epidiaskop słownik.

Działanie Epidiaskop znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: