Do czego służy Epidiaskop. Definicja wyświetlania obrazów statycznych (nieruchomych) na ścianie.
epidiaskop co to jest

Czy przydatne?

Definicja Epidiaskop

Do czego służy EPIDIASKOP: Epidiaskop to urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania obrazów statycznych (nieruchomych) na ścianie albo typowym białym ekranie projekcyjnym, będące połączeniem episkopu i diaskopu, a więc pozwalające na prezentację w powiększeniu materiałów oświetlonych światłem odbitym albo przechodzącym. Epidiaskop należy do sprzętu biurowego albo dydaktycznego, i jest aktualnie wypierany poprzez projektory komputerowe, pozwalające na rzucanie na ścianę obrazów nieruchomych albo ruchomych bezpośrednio z komputera, w zastępstwie wyświetlania ich na monitorze komputerowym. Istnieją także przezroczyste matryce LCD pozwalające na projekcję obrazu z komputera dzięki epidiaskopu na sporą płaszczyznę, zastępując projektor multimedialny. Takie rozwiązanie ma jednak ograniczoną liczbę użytkowników ze względu mniejszgo światła projekcji w relacji do coraz tańszych projektorów multimedialnych.

Definicja Emulsja Lippmanna:
Co to jest to szczególny rodzaj niskoczułej i drobnoziarnistej emulsji fotograficznej o umiejętności rozdzielczej około 2000 - 5000 linii/mm. Złożona jest z bardzo drobnych ziarn bromku i chlorku srebra epidiaskop.
Definicja EV - Wartość Eskpozycji Fotograficznej:
Co to jest Exposure Value) – w fotografii nazwa jednostki miary i skali ekspozycji fotograficznej. Punktem odniesienia dla tej skali jest wartość 0 EV - definiowana jako ekspozycja będąca skutkiem naświetlania epidiaskop.
Definicja Ekstynkcja:
Co to jest Ekstynkcja – pomniejszenie natężenia wiązki światła powstające w konsekwencji jego pochłaniania albo rozpraszania w ośrodku epidiaskop.
Definicja Episkop:
Co to jest urządzenie pozwalające na rzutowanie (wyświetlanie) na ekran projekcyjny albo na przykład ścianę pomieszczenia obrazów oświetlonych światłem odbitym od nich, co umożliwia prezentację w powiększeniu epidiaskop.

Działanie Epidiaskop znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: