Do czego służy Fotoceramika. Definicja znana jest od końca XIX w. Przed umieszczaniem płytek.
fotoceramika co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotoceramika

Do czego służy FOTOCERAMIKA: Fotoceramika, kolokwialnie nazwana fotografią nagrobkową znana jest od końca XIX w. Przed umieszczaniem płytek nagrobnych z podobizną zmarłej osoby na nagrobkach, stosowano tę metodę do uwiecznienia znanych postaci na innych przedmiotach. Można spotkać elementy z porcelany (talerze, wazy, filiżanki, kufle, fajki) z uwidocznionymi postaciami sposobem fotoceramiki. Umieszczano także podobizny na zegarkach (szczególnie kieszonkowych) z fotografią na porcelanowej, czy emaliowanej tarczy. Znane są zegarki z postaciami Matejki, Kościuszki, carów rosyjskich z rodzinami, cesarzy autriackich i tym podobne Fotografia na porcelanie u swych narodzin wykorzystywała powłokę kolodionową. Na początku oddzielano cieniutką błonkę wraz ze zdjęciem, w dalszym ciągu nakładano ją na nośnik (w tym przypadku porcelanę albo emalię), a w dalszym ciągu wypalano w piecu przy zachowaniu odpowiedniej temp.. Jak na razie wykonuje się takie prace sposobem komputerową.

Definicja Fotogram:
Co to jest uzyskany na materiale światłoczułym, charakteryzujący się ustalonymi cechami. Słowo użytkowany w kilku znaczeniach: odbitka zdjęcia fotograficznego wykonana w celach artystycznych (jako samoistne fotoceramika.
Definicja Fotomontaż:
Co to jest fotograficzny otrzymany poprzez sfotografowanie kompozycji utworzonej z wykorzystaniem odbitek fotograficznych, ilustracji, wydruków, innych obrazów i tym podobne, a również różnych elementów fotoceramika.
Definicja Fotografia Społeczna:
Co to jest Fotografia socjalna, fotografia socjologiczna - rodzaj fotografii rejestrującej zjawiska socjalne, przedstawiając je w krytycznym świetle. Artystą fotografii socjalnej był John Thompson fotoceramika.
Definicja Flint:
Co to jest optyczne o wysokiej umiejętności rozszczepiania światła. Wspólnie ze szkłem cron użytkowany do korekcji aberracji chromatycznej w układach optycznych na przykład obiektywach achromat. Szkło Flint fotoceramika.

Działanie Fotoceramika znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: