Do czego służy Fotoceramika. Definicja znana jest od końca XIX w. Przed umieszczaniem płytek.
fotoceramika co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotoceramika

Do czego służy FOTOCERAMIKA: Fotoceramika, kolokwialnie nazwana fotografią nagrobkową znana jest od końca XIX w. Przed umieszczaniem płytek nagrobnych z podobizną zmarłej osoby na nagrobkach, stosowano tę metodę do uwiecznienia znanych postaci na innych przedmiotach. Można spotkać elementy z porcelany (talerze, wazy, filiżanki, kufle, fajki) z uwidocznionymi postaciami sposobem fotoceramiki. Umieszczano także podobizny na zegarkach (szczególnie kieszonkowych) z fotografią na porcelanowej, czy emaliowanej tarczy. Znane są zegarki z postaciami Matejki, Kościuszki, carów rosyjskich z rodzinami, cesarzy autriackich i tym podobne Fotografia na porcelanie u swych narodzin wykorzystywała powłokę kolodionową. Na początku oddzielano cieniutką błonkę wraz ze zdjęciem, w dalszym ciągu nakładano ją na nośnik (w tym przypadku porcelanę albo emalię), a w dalszym ciągu wypalano w piecu przy zachowaniu odpowiedniej temp.. Jak na razie wykonuje się takie prace sposobem komputerową.

Definicja Fotografia Artystyczna, Fotografika:
Co to jest artystyczna (Fotografika) - tematyka sztuki wykorzystująca techniki fotografii jako medium artystyczne. Przeważnie wykorzystywanym narzędziem twórcy jest aparat fotograficzny. Prace fotograficzne fotoceramika.
Definicja Fotoplastykon:
Co to jest także fotoplastikon, to automat do prezentacji pojedynczych fotografii (przeźroczy) z całych cykli fotograficznych na jednym stanowisku wizualnym. Jego pierwowzór prezentował monoskopowe obrazki fotoceramika.
Definicja Format RAW:
Co to jest surowy) - ogólne ustalenie formatów zapisu danych bez nagłówków (informatyka). W fotografii cyfrowej rejestracja obrazu w formacie RAW pozwala na zachowanie najwyższej jakości obrazu oferowanej fotoceramika.
Definicja Fotografika:
Co to jest tematyka sztuki polegająca na tworzeniu obrazów malarskopodobnych przy użyciu technik fotograficznych. Termin ten funkcjonuje tylko w Polsce. Celem jego wprowadzenia (stworzył go Jan Bułhak) była fotoceramika.

Działanie Fotoceramika znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: