Do czego służy Fotoceramika. Definicja znana jest od końca XIX w. Przed umieszczaniem płytek.
fotoceramika co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotoceramika

Do czego służy FOTOCERAMIKA: Fotoceramika, kolokwialnie nazwana fotografią nagrobkową znana jest od końca XIX w. Przed umieszczaniem płytek nagrobnych z podobizną zmarłej osoby na nagrobkach, stosowano tę metodę do uwiecznienia znanych postaci na innych przedmiotach. Można spotkać elementy z porcelany (talerze, wazy, filiżanki, kufle, fajki) z uwidocznionymi postaciami sposobem fotoceramiki. Umieszczano także podobizny na zegarkach (szczególnie kieszonkowych) z fotografią na porcelanowej, czy emaliowanej tarczy. Znane są zegarki z postaciami Matejki, Kościuszki, carów rosyjskich z rodzinami, cesarzy autriackich i tym podobne Fotografia na porcelanie u swych narodzin wykorzystywała powłokę kolodionową. Na początku oddzielano cieniutką błonkę wraz ze zdjęciem, w dalszym ciągu nakładano ją na nośnik (w tym przypadku porcelanę albo emalię), a w dalszym ciągu wypalano w piecu przy zachowaniu odpowiedniej temp.. Jak na razie wykonuje się takie prace sposobem komputerową.

Definicja Fotografia Artystyczna, Fotografika:
Co to jest artystyczna (Fotografika) - tematyka sztuki wykorzystująca techniki fotografii jako medium artystyczne. Przeważnie wykorzystywanym narzędziem twórcy jest aparat fotograficzny. Prace fotograficzne fotoceramika co znaczy.
Definicja Fotochromia:
Co to jest zmiana barwy związku chemicznego pod wpływem naświetlania. Intensywność pojawiającej się barwy uzależniona jest od natężenia padającego światła. Fotochromia może występować zarówno w ciałach stałych fotoceramika krzyżówka.
Definicja Fotoreporter:
Co to jest fotograf specjalizujący się w robieniu zdjęć fotograficznych bieżących wydarzeń (politycznych, socjalnych, kulturalnych, sportowych i tak dalej). Odbiorcą efektów jego pracy są przeważnie czasopisma fotoceramika co to jest.
Definicja Filtr:
Co to jest fotograficznego, filtr fotograficzny to płaska nasadka na obiektyw zmieniająca wygląd fotografowanego obrazu, nakładana przeważnie na przód obiektywu, a jeżeli to jest niemożliwe, to na jego tył (na fotoceramika słownik.

Działanie Fotoceramika znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: