Do czego służy Fotografika Artystyczna Fotografia. Definicja wykorzystująca techniki fotografii.
fotografia artystyczna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotografia artystyczna, Fotografika

Do czego służy FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA, FOTOGRAFIKA: Fotografia artystyczna (Fotografika) - tematyka sztuki wykorzystująca techniki fotografii jako medium artystyczne. Przeważnie wykorzystywanym narzędziem twórcy jest aparat fotograficzny. Prace fotograficzne mogą powstawać również bez użycia aparatu fotograficznego, a więc przy wykorzystaniu luksografii. Pośród fotografii artystycznej wyróżniamy takie typy jak: fotografia koncepcyjna (z angielskiego: conceptual) abstrakcyjna i surrealistyczna (z angielskiego: Abstract & Surreal) nagość artystyczna, akty (z angielskiego: artistic nude) portretowa różnych typów (z angielskiego: portraits) z pominięciem klasycznej fotografi portretowej (z angielskiego: classic portraits) zalicza się tutaj portrety typów z angielskiego: fashion, expressive, spontaneous, fetish, emotive, fr. glamour etc. horror i makabra (z angielskiego: horror & macabre) humorystyczne (z angielskiego: humorous) Jak w każdej dziedzinie sztuki podział na podkategorie fotografii artystycznej jest trudny i w miarę płynny. W najszerszym rozumieniu fotografia artystyczna będzie każdą metodą fotografii nieklasycznej i niekomercyjnej, jednakże i ten podział nie jest najlepszy i może budzić sporo zastrzeżeń. Bardzo regularnie fotografia jest stosowana jako środek wyrazu poprzez twórców nie będących fotografikami (sztuka wizualna, sztuka mediów, sztuka internetu).

Definicja Fotometr:
Co to jest luksomierz) - urządzenie pomiaru strumienia świetlnego. Fotometr w astronomii To jest przyrząd wykorzystywany do pomiaru jasności obiektów astronomicznych, nie mniej jednak obiektem podlegającym fotografia artystyczna, fotografika.
Definicja Fenidon:
Co to jest pirazolidynon) - organiczny związek chemiczny. Jego własności redukujące są użytkowane w fotograficznych wywoływaczach negatywowych czarno-białych, gdzie związek ten wspomaga działanie hydrochinonu fotografia artystyczna, fotografika.
Definicja Fotogrametria:
Co to jest tematyka edukacji i techniki zajmująca się odtwarzaniem kształtów, rozmiarów i wzajemnego położenia obiektów w terenie opierając się na zdjęć fotogrametrycznych (fotogramów). Praktycznym fotografia artystyczna, fotografika.
Definicja Fotografia Społeczna:
Co to jest Fotografia socjalna, fotografia socjologiczna - rodzaj fotografii rejestrującej zjawiska socjalne, przedstawiając je w krytycznym świetle. Artystą fotografii socjalnej był John Thompson fotografia artystyczna, fotografika.

Działanie Fotografika Artystyczna Fotografia znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: