Do czego służy Fotografika Artystyczna Fotografia. Definicja wykorzystująca techniki fotografii.
fotografika artystyczna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotografia artystyczna, Fotografika

Do czego służy FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA, FOTOGRAFIKA: Fotografia artystyczna (Fotografika) - tematyka sztuki wykorzystująca techniki fotografii jako medium artystyczne. Przeważnie wykorzystywanym narzędziem twórcy jest aparat fotograficzny. Prace fotograficzne mogą powstawać również bez użycia aparatu fotograficznego, a więc przy wykorzystaniu luksografii. Pośród fotografii artystycznej wyróżniamy takie typy jak: fotografia koncepcyjna (z angielskiego: conceptual) abstrakcyjna i surrealistyczna (z angielskiego: Abstract & Surreal) nagość artystyczna, akty (z angielskiego: artistic nude) portretowa różnych typów (z angielskiego: portraits) z pominięciem klasycznej fotografi portretowej (z angielskiego: classic portraits) zalicza się tutaj portrety typów z angielskiego: fashion, expressive, spontaneous, fetish, emotive, fr. glamour etc. horror i makabra (z angielskiego: horror & macabre) humorystyczne (z angielskiego: humorous) Jak w każdej dziedzinie sztuki podział na podkategorie fotografii artystycznej jest trudny i w miarę płynny. W najszerszym rozumieniu fotografia artystyczna będzie każdą metodą fotografii nieklasycznej i niekomercyjnej, jednakże i ten podział nie jest najlepszy i może budzić sporo zastrzeżeń. Bardzo regularnie fotografia jest stosowana jako środek wyrazu poprzez twórców nie będących fotografikami (sztuka wizualna, sztuka mediów, sztuka internetu).

Definicja Fotografia Tradycyjna, Analogowa:
Co to jest tradycyjna (odmiennie fotografia analogowa, w odróżnieniu od cyfrowej) to taka, gdzie nośnikiem obrazu sa chemiczne materiały światłoczułe (filmy, błony, płyty czy papiery i tym podobne). W fotografia artystyczna, fotografika co znaczy.
Definicja Fotografia Otworkowa:
Co to jest otworkowa to metoda wykonywania zdjęć przy użyciu aparatu typu camera obscura. Działanie Światło przechodząc poprzez otworek o małej średnicy tworzy na przeciwległej ścianie obraz, którego jasność fotografia artystyczna, fotografika krzyżówka.
Definicja Fotografia Barwna:
Co to jest to metoda fotograficzna pozwalająca na rejestrowanie barwnych obrazów. Bazuje na rejestracji zdjęć na negatywie albo pozytywie elementów sfotografowanych wspólnie z ich kolorem, a więc cechą fotografia artystyczna, fotografika co to jest.
Definicja Fotoplastykon:
Co to jest także fotoplastikon, to automat do prezentacji pojedynczych fotografii (przeźroczy) z całych cykli fotograficznych na jednym stanowisku wizualnym. Jego pierwowzór prezentował monoskopowe obrazki fotografia artystyczna, fotografika słownik.

Działanie Fotografika Artystyczna Fotografia znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: