Do czego służy Fotografika Artystyczna Fotografia. Definicja wykorzystująca techniki fotografii.
fotografia artystyczna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotografia artystyczna, Fotografika

Do czego służy FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA, FOTOGRAFIKA: Fotografia artystyczna (Fotografika) - tematyka sztuki wykorzystująca techniki fotografii jako medium artystyczne. Przeważnie wykorzystywanym narzędziem twórcy jest aparat fotograficzny. Prace fotograficzne mogą powstawać również bez użycia aparatu fotograficznego, a więc przy wykorzystaniu luksografii. Pośród fotografii artystycznej wyróżniamy takie typy jak: fotografia koncepcyjna (z angielskiego: conceptual) abstrakcyjna i surrealistyczna (z angielskiego: Abstract & Surreal) nagość artystyczna, akty (z angielskiego: artistic nude) portretowa różnych typów (z angielskiego: portraits) z pominięciem klasycznej fotografi portretowej (z angielskiego: classic portraits) zalicza się tutaj portrety typów z angielskiego: fashion, expressive, spontaneous, fetish, emotive, fr. glamour etc. horror i makabra (z angielskiego: horror & macabre) humorystyczne (z angielskiego: humorous) Jak w każdej dziedzinie sztuki podział na podkategorie fotografii artystycznej jest trudny i w miarę płynny. W najszerszym rozumieniu fotografia artystyczna będzie każdą metodą fotografii nieklasycznej i niekomercyjnej, jednakże i ten podział nie jest najlepszy i może budzić sporo zastrzeżeń. Bardzo regularnie fotografia jest stosowana jako środek wyrazu poprzez twórców nie będących fotografikami (sztuka wizualna, sztuka mediów, sztuka internetu).

Definicja Fotoplastykon:
Co to jest także fotoplastikon, to automat do prezentacji pojedynczych fotografii (przeźroczy) z całych cykli fotograficznych na jednym stanowisku wizualnym. Jego pierwowzór prezentował monoskopowe obrazki fotografia artystyczna, fotografika.
Definicja Fotonal:
Co to jest do płukania negatywu w fotografii tradycyjnej. Fotonal zawiera środki powierzchniowo aktywne wspomagające mechanizm suszenia negatywu po obróbce (kąpiel płucząco zmiękczająca do negatywów fotografia artystyczna, fotografika.
Definicja Fotografik, Artysta Fotograf:
Co to jest fotograf) – fotograf zajmujący się fotografią artystyczną. Do jego dzieł zaliczają się fotogramy, luksogramy, luminogramy, prace wykonane technikami klasycznymi w tym pomiędzy innymi techniką gumy fotografia artystyczna, fotografika.
Definicja Fenidon:
Co to jest pirazolidynon) - organiczny związek chemiczny. Jego własności redukujące są użytkowane w fotograficznych wywoływaczach negatywowych czarno-białych, gdzie związek ten wspomaga działanie hydrochinonu fotografia artystyczna, fotografika.

Działanie Fotografika Artystyczna Fotografia znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: