Do czego służy Otworkowa Fotografia. Definicja użyciu aparatu typu camera obscura. Działanie.
otworkowa fotografia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotografia otworkowa

Do czego służy FOTOGRAFIA OTWORKOWA: Fotografia otworkowa to metoda wykonywania zdjęć przy użyciu aparatu typu camera obscura. Działanie Światło przechodząc poprzez otworek o małej średnicy tworzy na przeciwległej ścianie obraz, którego jasność będzie proporcjonalna do jasności punktu na zewnątrz i wielkości otworka. Jeżeli otworek nie jest dostatecznie mały nie może być traktowany jako pkt., światło wychodzące z jednego punktu przedmiotu utworzy na matówce koło o wielkości proporcjonalnej do wielkości otworka, dlatego zwiększanie średnicy otworka minimalizuje ostrość obrazu. Zmniejszanie średnicy otworka poprawia ostrość, lecz minimalizuje jasność. Poprawa ostrości nie jest dowolna, gdy otworek ma średnicę porównywalną z długością fali świetlnej na ekranie wyraźnie widać rozmycie obrazu spowodowane dyfrakcją światła. Wewnątrz ciemni kamery powstaje obraz wystarczająco silny, aby naświetlić materiał światłoczuły. Obraz powstający jest różna od obrazu uzyskanego poprzez aparat fotograficzny tym, iż jest bardziej miękki-nieostry. Rozmiar krążka rozproszenia jest stała dla elementów znajdujących się w dowolnej odległości od otworka kamery, dzięki czemu głębia ostrości w fotografii otworkowej rozciąga się od zera do nieskończoności.

Definicja Fotochromia:
Co to jest zmiana barwy związku chemicznego pod wpływem naświetlania. Intensywność pojawiającej się barwy uzależniona jest od natężenia padającego światła. Fotochromia może występować zarówno w ciałach stałych fotografia otworkowa co to jest.
Definicja Fotomontaż:
Co to jest fotograficzny otrzymany poprzez sfotografowanie kompozycji utworzonej z wykorzystaniem odbitek fotograficznych, ilustracji, wydruków, innych obrazów i tym podobne, a również różnych elementów fotografia otworkowa definicja.
Definicja Ferrotypia:
Co to jest metoda otrzymywania obrazów fotograficznych; nazwa pochodzi od z łaciny ferrum (żelazo). Po pierwszej metodzie - dagerotypii, w dalszym ciągu ambrotypii, zastosowano jako nośnik płytki żelazne fotografia otworkowa co znaczy.
Definicja Flint:
Co to jest optyczne o wysokiej umiejętności rozszczepiania światła. Wspólnie ze szkłem cron użytkowany do korekcji aberracji chromatycznej w układach optycznych na przykład obiektywach achromat. Szkło Flint fotografia otworkowa słownik.

Działanie Otworkowa Fotografia znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: