Do czego służy Fotogram. Definicja charakteryzujący się ustalonymi cechami. Słowo użytkowany w.
fotogram co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotogram

Do czego służy FOTOGRAM: Fotogram to obraz uzyskany na materiale światłoczułym, charakteryzujący się ustalonymi cechami. Słowo użytkowany w kilku znaczeniach: odbitka zdjęcia fotograficznego wykonana w celach artystycznych (jako samoistne dzieło sztuki), albo w celach wystawienniczych (na potrzeby ekspozycji), reklamowych i tym podobne - dzieło pracy fotografika zdjęcie fotogrametryczne - zdjęcie fotograficzne wykonane na potrzeby fotogrametrii dzięki specjalnego urządzenia - kamery fotogrametrycznej (służy do wykonania dokładnych pomiarów wielkości i kształtu badanego obiektu, na przykład przedmiotu albo terenu) obraz na materiale światłoczułym, który uzyskano bez użycia specjalnego urządzenia naświetlającego (aparatu fotograficznego, powiększalnika, naświetlarki i tym podobne), a jedynie przez naświetlenie materiału światłoczułego przysłoniętego różnego rodzaju obiektami półprzezroczystymi albo nieprzezroczystymi (luksografia).

Definicja Fotografia Społeczna:
Co to jest Fotografia socjalna, fotografia socjologiczna - rodzaj fotografii rejestrującej zjawiska socjalne, przedstawiając je w krytycznym świetle. Artystą fotografii socjalnej był John Thompson fotogram.
Definicja Fotometr:
Co to jest luksomierz) - urządzenie pomiaru strumienia świetlnego. Fotometr w astronomii To jest przyrząd wykorzystywany do pomiaru jasności obiektów astronomicznych, nie mniej jednak obiektem podlegającym fotogram.
Definicja Filtr:
Co to jest fotograficznego, filtr fotograficzny to płaska nasadka na obiektyw zmieniająca wygląd fotografowanego obrazu, nakładana przeważnie na przód obiektywu, a jeżeli to jest niemożliwe, to na jego tył (na fotogram.
Definicja Fotogrametria:
Co to jest tematyka edukacji i techniki zajmująca się odtwarzaniem kształtów, rozmiarów i wzajemnego położenia obiektów w terenie opierając się na zdjęć fotogrametrycznych (fotogramów). Praktycznym fotogram.

Działanie Fotogram znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: