Do czego służy Fotogram. Definicja charakteryzujący się ustalonymi cechami. Słowo użytkowany w.
fotogram co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotogram

Do czego służy FOTOGRAM: Fotogram to obraz uzyskany na materiale światłoczułym, charakteryzujący się ustalonymi cechami. Słowo użytkowany w kilku znaczeniach: odbitka zdjęcia fotograficznego wykonana w celach artystycznych (jako samoistne dzieło sztuki), albo w celach wystawienniczych (na potrzeby ekspozycji), reklamowych i tym podobne - dzieło pracy fotografika zdjęcie fotogrametryczne - zdjęcie fotograficzne wykonane na potrzeby fotogrametrii dzięki specjalnego urządzenia - kamery fotogrametrycznej (służy do wykonania dokładnych pomiarów wielkości i kształtu badanego obiektu, na przykład przedmiotu albo terenu) obraz na materiale światłoczułym, który uzyskano bez użycia specjalnego urządzenia naświetlającego (aparatu fotograficznego, powiększalnika, naświetlarki i tym podobne), a jedynie przez naświetlenie materiału światłoczułego przysłoniętego różnego rodzaju obiektami półprzezroczystymi albo nieprzezroczystymi (luksografia).

Definicja Filtr:
Co to jest fotograficznego, filtr fotograficzny to płaska nasadka na obiektyw zmieniająca wygląd fotografowanego obrazu, nakładana przeważnie na przód obiektywu, a jeżeli to jest niemożliwe, to na jego tył (na fotogram.
Definicja Fenidon:
Co to jest pirazolidynon) - organiczny związek chemiczny. Jego własności redukujące są użytkowane w fotograficznych wywoływaczach negatywowych czarno-białych, gdzie związek ten wspomaga działanie hydrochinonu fotogram.
Definicja Fotoreporter:
Co to jest fotograf specjalizujący się w robieniu zdjęć fotograficznych bieżących wydarzeń (politycznych, socjalnych, kulturalnych, sportowych i tak dalej). Odbiorcą efektów jego pracy są przeważnie czasopisma fotogram.
Definicja Fotochromia:
Co to jest zmiana barwy związku chemicznego pod wpływem naświetlania. Intensywność pojawiającej się barwy uzależniona jest od natężenia padającego światła. Fotochromia może występować zarówno w ciałach stałych fotogram.

Działanie Fotogram znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: