Do czego służy Fotogram. Definicja charakteryzujący się ustalonymi cechami. Słowo użytkowany w.
fotogram co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fotogram

Do czego służy FOTOGRAM: Fotogram to obraz uzyskany na materiale światłoczułym, charakteryzujący się ustalonymi cechami. Słowo użytkowany w kilku znaczeniach: odbitka zdjęcia fotograficznego wykonana w celach artystycznych (jako samoistne dzieło sztuki), albo w celach wystawienniczych (na potrzeby ekspozycji), reklamowych i tym podobne - dzieło pracy fotografika zdjęcie fotogrametryczne - zdjęcie fotograficzne wykonane na potrzeby fotogrametrii dzięki specjalnego urządzenia - kamery fotogrametrycznej (służy do wykonania dokładnych pomiarów wielkości i kształtu badanego obiektu, na przykład przedmiotu albo terenu) obraz na materiale światłoczułym, który uzyskano bez użycia specjalnego urządzenia naświetlającego (aparatu fotograficznego, powiększalnika, naświetlarki i tym podobne), a jedynie przez naświetlenie materiału światłoczułego przysłoniętego różnego rodzaju obiektami półprzezroczystymi albo nieprzezroczystymi (luksografia).

Definicja Fotoceramika:
Co to jest kolokwialnie nazwana fotografią nagrobkową znana jest od końca XIX w. Przed umieszczaniem płytek nagrobnych z podobizną zmarłej osoby na nagrobkach, stosowano tę metodę do uwiecznienia znanych fotogram.
Definicja Fotografia Tradycyjna, Analogowa:
Co to jest tradycyjna (odmiennie fotografia analogowa, w odróżnieniu od cyfrowej) to taka, gdzie nośnikiem obrazu sa chemiczne materiały światłoczułe (filmy, błony, płyty czy papiery i tym podobne). W fotogram.
Definicja Fotoelement:
Co to jest obiekt obwodu elektrycznego, zmieniający własne właściwości (przeważnie rezystancję) pod wpływem padającego na niego światła. Pośród fotoelementów odznacza się m.in: fotorezystory, fotodiody i fotogram.
Definicja Fotografia Otworkowa:
Co to jest otworkowa to metoda wykonywania zdjęć przy użyciu aparatu typu camera obscura. Działanie Światło przechodząc poprzez otworek o małej średnicy tworzy na przeciwległej ścianie obraz, którego jasność fotogram.

Działanie Fotogram znaczenie w Słownik na F .

  • Dodano:
  • Autor: