Do czego służy HDRI High dynamic range imaging. Definicja polegająca na wykonaniu kilku ekspozycji.
hdri high dynamic range co to jest

Czy przydatne?

Definicja HDRI High dynamic range imaging

Do czego służy HDRI HIGH DYNAMIC RANGE IMAGING: HDRI, High dynamic range imaging - metoda w fotografii polegająca na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego kadru, z których część jest niedoświetlona, a pozostała część prześwietlona. Używając tej techniki przeważnie robi się trzy fotografie (prawidłowo naświetloną, niedoświetloną i prześwietloną, z różnicą ok. 2 EV), a w dalszym ciągu łączy się obrazy w jeden plik. Pozwala ona na wykonanie zdjęć scen o dużej rozpiętości tonalnej. Złożony obraz HDR poddawany jest mapowaniu luminancji, dzięki czemu kompresji ulega globalny kontrast zdjęcia, lecz zachowane są lokalne zmiany w jasności. Metoda ta może być stosowana także do poprawy jakości pojedynczych fotografii, a szum, który w takim przypadku zazwyczaj ulega wzmocnieniu, usuniemy za pomocą filtra bilateralnego. Zdjęcie takie można dostać również składając trzy odbitki z cyfrowego negatywu, (tzw RAW). Gdyż przy wywoływaniu plików RAW można uzyskać trzy zdjęcia z różnicą ok. 1,5 EV, fotografie wynikowe posiadają znacząco mniejszą rozpiętość tonalną. Jednak to jest niezastąpiona sposób przy wykonywaniu fotografii HDR poruszających się obiektów.

Definicja Hydrochinon:
Co to jest dihydroksybenzen, 4-hydroksyfenol, p-dihydroksybenzen, p-hydroksyfenol, C6H4(OH)2) - organiczny związek chemiczny, z gatunku fenoli, zawierający dwie ekipy hydroksylowe przyłączone do pierścienia hdri high dynamic range imaging co znaczy.
Definicja Heliogram:
Co to jest fotografia wykonana bez użycia aparatu fotograficznego. Otrzymuje się go przez umieszczenie płaskiego przedmiotu na papierze fotograficznym albo błonie fotograficznej, a w dalszym ciągu naświetleniu hdri high dynamic range imaging krzyżówka.

Działanie HDRI High dynamic range imaging znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: