Do czego służy Hydrochinon. Definicja dihydroksybenzen, p-hydroksyfenol, C6H4(OH)2) - organiczny.
hydrochinon co to jest

Czy przydatne?

Definicja Hydrochinon

Do czego służy HYDROCHINON: Hydrochinon (1,4-dihydroksybenzen, 4-hydroksyfenol, p-dihydroksybenzen, p-hydroksyfenol, C6H4(OH)2) - organiczny związek chemiczny, z gatunku fenoli, zawierający dwie ekipy hydroksylowe przyłączone do pierścienia benzenu. Tradycyjna nazwa tego związku wynika z faktu, iż hydrochinon jest przeważnie wytwarzany przez redukcję chinonu. Hydrochinon jest delikatnym środkiem redukującym, użytkowanym między innymi przy wywoływaniu filmów fotograficznych. Jest również użytkowany w laboratoriach jako antyutleniacz. Na przykład niewielki bonus hydrochinonu do aldehydu benzoesowego zapobiega jego utlenieniu do kwasu benzoesowego.

Definicja Heliogram:
Co to jest fotografia wykonana bez użycia aparatu fotograficznego. Otrzymuje się go przez umieszczenie płaskiego przedmiotu na papierze fotograficznym albo błonie fotograficznej, a w dalszym ciągu naświetleniu hydrochinon co znaczy.
Definicja HDRI High Dynamic Range Imaging:
Co to jest range imaging - metoda w fotografii polegająca na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego kadru, z których część jest niedoświetlona, a pozostała część prześwietlona. Używając tej techniki przeważnie hydrochinon krzyżówka.

Działanie Hydrochinon znaczenie w Słownik na H .

  • Dodano:
  • Autor: