Do czego służy Fotograficzny Aparat Klasyczny. Definicja fundamentalnych odmian aparatów.
klasyczny aparat fotograficzny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Klasyczny aparat fotograficzny

Do czego służy KLASYCZNY APARAT FOTOGRAFICZNY: Klasyczny aparat fotograficzny - jedna z dwóch fundamentalnych odmian aparatów fotograficznych (drugą jest aparat cyfrowy). Klasyczny aparat fotograficzny jest urządzeniem przystosowanym do naświetlania materiału światłoczułego. Materiał ten umieszcza się we wnętrzu aparatu, w formie zwiniętej błony, która jest przewijana wewnątrz aparatu dzięki odpowiedniego systemu, dla naświetlenia każdej z klatek filmu, albo także użytkowane są wymienne kasety z błonami ciętymi, które na potrzeby każdego zdjęcia zmienia się na tylnej ścianie aparatu.

Definicja Kuweta:
Co to jest prostokątne naczynie chemoodporne (plastikowe, szklane albo metalowe), które może służyć do wielu celów. W fotografice – w kuwetach umieszcza się roztwory chemikaliów potrzebne do wywoływania klasyczny aparat fotograficzny.
Definicja Kadr:
Co to jest klatka błony filmowej, bądź fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat fotograficzny albo kamerę filmową, dzięki zwolnieniu migawki. Wielkość kadru jest uzależniony od wielkości klasyczny aparat fotograficzny.
Definicja Kod DX:
Co to jest mechanizmu kodowania informacji o właściwościach filmu fotograficznego. Kod DX służy do automatycznego ustawienia czułości, długości filmu i tolerancji na naświetlanie w małoobrazkowych aparatach klasyczny aparat fotograficzny.
Definicja Kąpiel Fotograficzna:
Co to jest fotograficzna - określony roztwór odpowiednich związków chemicznych, gdzie zanurza się na każdym z etapów procesu fotograficznego materiał fotograficzny w celu przeprowadzenia następnych reakcji klasyczny aparat fotograficzny.

Działanie Fotograficzny Aparat Klasyczny znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: