Do czego służy Koma. Definicja aberracji optycznych a więc wad układów optycznych. Bazuje na tym.
koma co to jest

Czy przydatne?

Definicja Koma

Do czego służy KOMA: Koma albo aberracja komatyczna to w optyce jedna z aberracji optycznych a więc wad układów optycznych. Bazuje na tym, iż wiązka promieni świetlnych wychodząca z punktu położonego poza osią optyczną tworzy po przejściu poprzez układ plamkę w kształcie przecinka albo komety. Stopień zniekształcenia jest tym większy im dalej od osi optycznej układu znajduje się źródło światła. Obiektyw albo układ optyczny wolny od komy tytułujemy Aplanatem. Zaburzenie to może być spowodowane niedokładnością wykonania układu optycznego albo być w sposób ścisły powiązane z jego konstrukcją. Dla przykładu koma jest typowym zniekształceniem dla zwierciadła parabolicznego.

Definicja Koreks:
Co to jest wyposażenia ciemni fotograficznej, światłoszczelne naczynie wykorzystywane do ręcznego wywoływania filmów fotograficznych - przeważnie filmów małoobrazkowych i błon zwojowych (istnieją także do koma.
Definicja Kuweta:
Co to jest prostokątne naczynie chemoodporne (plastikowe, szklane albo metalowe), które może służyć do wielu celów. W fotografice – w kuwetach umieszcza się roztwory chemikaliów potrzebne do wywoływania koma.
Definicja Konica Minolta:
Co to jest Ltd (1931-2006) - światowy producent aparatów fotograficznych, akcesoriów fotograficznych, wyposażenia biurowego takiego jak kopiarki kserograficzne, telefaksy czy drukarki komputerowe a również koma.
Definicja Kadr:
Co to jest klatka błony filmowej, bądź fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat fotograficzny albo kamerę filmową, dzięki zwolnieniu migawki. Wielkość kadru jest uzależniony od wielkości koma.

Działanie Koma znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: