Do czego służy Koma. Definicja aberracji optycznych a więc wad układów optycznych. Bazuje na tym.
koma co to jest

Czy przydatne?

Definicja Koma

Do czego służy KOMA: Koma albo aberracja komatyczna to w optyce jedna z aberracji optycznych a więc wad układów optycznych. Bazuje na tym, iż wiązka promieni świetlnych wychodząca z punktu położonego poza osią optyczną tworzy po przejściu poprzez układ plamkę w kształcie przecinka albo komety. Stopień zniekształcenia jest tym większy im dalej od osi optycznej układu znajduje się źródło światła. Obiektyw albo układ optyczny wolny od komy tytułujemy Aplanatem. Zaburzenie to może być spowodowane niedokładnością wykonania układu optycznego albo być w sposób ścisły powiązane z jego konstrukcją. Dla przykładu koma jest typowym zniekształceniem dla zwierciadła parabolicznego.

Definicja Kadr:
Co to jest klatka błony filmowej, bądź fotograficznej, objętej ramami pola naświetlanego poprzez aparat fotograficzny albo kamerę filmową, dzięki zwolnieniu migawki. Wielkość kadru jest uzależniony od wielkości koma co to jest.
Definicja Klasyczny Aparat Fotograficzny:
Co to jest fotograficzny - jedna z dwóch fundamentalnych odmian aparatów fotograficznych (drugą jest aparat cyfrowy). Klasyczny aparat fotograficzny jest urządzeniem przystosowanym do naświetlania materiału koma definicja.
Definicja Kalotypia:
Co to jest znana jako Talbotypia od nazwiska wynalazcy, anglika W.H.F. Talbota) – fotograficzna metoda negatywowo-pozytywowa, wynaleziona w 1839 r. Materiałem światłoczułym był papier nasycony azotanem srebra i koma co znaczy.
Definicja Kondensor:
Co to jest optyczny wykorzystywany do równomiernego oświetlenia na przykład przedmiotu w mikroskopie, filmu w rzutniku przeźroczy lub powiększalniku. Typy kondensorów: soczewkowy w formie soczewki skupiającej koma słownik.

Działanie Koma znaczenie w Słownik na K .

  • Dodano:
  • Autor: