Do czego służy Ciemniowa Lampa. Definicja dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi.
lampa ciemniowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Lampa ciemniowa

Do czego służy LAMPA CIEMNIOWA: Lampa ciemniowa - urządzenie emitujące światło nieszkodliwe dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi pracę (poruszanie się, operowanie obiektami) w laboratorium fotochemicznym albo ciemni fotograficznej przez emisję ustalonych widm światła widzialnego. Lampy ciemniowe mają wykorzystanie w pierwszej kolejności przy obróbce papierów fotograficznych które są czułe na określone widma światła: (niebieskie i zielone) co umożliwia ich obróbkę przy świetle ciemno czerwonym. Obróbka chemiczna filmów fotograficznych których wrażliwość na światło jest w większości rodzajów wyższa, niż papierów fotograficznych rekomendowana jest bez użycia jakiegokolwiek światła. W zależności od czułości spektralnej danego materiału fotograficznego stosuje się lampy ciemniowe emitujące przeważnie światło o barwie oliwkowej, pomarańczowej albo czerwonej.

Definicja Liczba Przewodnia:
Co to jest LP) ustala moc lamp błyskowych. Znaczy ona odległość lampy od obiektu, z jakiej do obiektu dotrze odpowiednia liczba światła do poprawnego naświetlenia filmu ISO 100 przy przysłonie f/1. Liczba lampa ciemniowa.
Definicja Lumen:
Co to jest jednostka miary strumienia świetlnego w układzie SI (jednostka pochodna układu SI) 1 lm = 1cd·sr To jest strumień świetlny wysłany w jednostkowy kąt bryłowy (steradian) poprzez izotropowe punktowe lampa ciemniowa.
Definicja Luksografia:
Co to jest Luksografia - sposób otrzymywania obrazów poprzez bezpośrednie naświetlanie materiałów światłoczułych, na które nałożone są elementy o różnym stopniu przeźroczystości; jeden z rodzajów fotogramu lampa ciemniowa.
Definicja Lustrzanka:
Co to jest fotograficzny zaopatrzony w lustro i matówkę. Zadaniem zespołu lustra i matówki jest precyzyjna prezentacja bieżącego kadru. Rozwiązanie takie ma znaczenie przy dokładnym nastawianiu odległości lampa ciemniowa.

Działanie Ciemniowa Lampa znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: