Do czego służy Ciemniowa Lampa. Definicja dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi.
lampa ciemniowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Lampa ciemniowa

Do czego służy LAMPA CIEMNIOWA: Lampa ciemniowa - urządzenie emitujące światło nieszkodliwe dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi pracę (poruszanie się, operowanie obiektami) w laboratorium fotochemicznym albo ciemni fotograficznej przez emisję ustalonych widm światła widzialnego. Lampy ciemniowe mają wykorzystanie w pierwszej kolejności przy obróbce papierów fotograficznych które są czułe na określone widma światła: (niebieskie i zielone) co umożliwia ich obróbkę przy świetle ciemno czerwonym. Obróbka chemiczna filmów fotograficznych których wrażliwość na światło jest w większości rodzajów wyższa, niż papierów fotograficznych rekomendowana jest bez użycia jakiegokolwiek światła. W zależności od czułości spektralnej danego materiału fotograficznego stosuje się lampy ciemniowe emitujące przeważnie światło o barwie oliwkowej, pomarańczowej albo czerwonej.

Definicja Leica:
Co to jest pochodzi od nazwiska właściciela zakładów: Leitz i od słowa camera) — marka pierwszych fotograficznych aparatów małoobrazkowych. Pierwszy aparat marki Leica skonstruował Oskar Barnack w 1913 roku lampa ciemniowa.
Definicja Lustrzanka:
Co to jest fotograficzny zaopatrzony w lustro i matówkę. Zadaniem zespołu lustra i matówki jest precyzyjna prezentacja bieżącego kadru. Rozwiązanie takie ma znaczenie przy dokładnym nastawianiu odległości lampa ciemniowa.
Definicja Luminescencja:
Co to jest zwany zimne świecenie, jarzenie – zdarzenie emisji fal świetlnych poprzez ciała, spowodowane inną powodem niż rozgrzanie ich do adekwatnie wysokiej temp.. Odznacza się także bioluminescencję, a więc lampa ciemniowa.
Definicja Lumen:
Co to jest jednostka miary strumienia świetlnego w układzie SI (jednostka pochodna układu SI) 1 lm = 1cd·sr To jest strumień świetlny wysłany w jednostkowy kąt bryłowy (steradian) poprzez izotropowe punktowe lampa ciemniowa.

Działanie Ciemniowa Lampa znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: