Do czego służy Ciemniowa Lampa. Definicja dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi.
lampa ciemniowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Lampa ciemniowa

Do czego służy LAMPA CIEMNIOWA: Lampa ciemniowa - urządzenie emitujące światło nieszkodliwe dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi pracę (poruszanie się, operowanie obiektami) w laboratorium fotochemicznym albo ciemni fotograficznej przez emisję ustalonych widm światła widzialnego. Lampy ciemniowe mają wykorzystanie w pierwszej kolejności przy obróbce papierów fotograficznych które są czułe na określone widma światła: (niebieskie i zielone) co umożliwia ich obróbkę przy świetle ciemno czerwonym. Obróbka chemiczna filmów fotograficznych których wrażliwość na światło jest w większości rodzajów wyższa, niż papierów fotograficznych rekomendowana jest bez użycia jakiegokolwiek światła. W zależności od czułości spektralnej danego materiału fotograficznego stosuje się lampy ciemniowe emitujące przeważnie światło o barwie oliwkowej, pomarańczowej albo czerwonej.

Definicja Luminancja:
Co to jest rozmiar fotometryczna będąca miarą natężenia światła padającego w danym kierunku. Opisuje liczba światła, które przechodzi albo jest emitowane poprzez ustaloną powierzchnię i mieści się w zadanym lampa ciemniowa.
Definicja Latensyfikacja:
Co to jest sposób powiększenia czułości filmu fotograficznego polegająca na wstępnym naświetleniu filmu bardzo słabym światłem. Osiągana przez nadczulanie optyczne i chemiczne służy odratowaniu zdjęć lampa ciemniowa.
Definicja Luminescencja:
Co to jest zwany zimne świecenie, jarzenie – zdarzenie emisji fal świetlnych poprzez ciała, spowodowane inną powodem niż rozgrzanie ich do adekwatnie wysokiej temp.. Odznacza się także bioluminescencję, a więc lampa ciemniowa.
Definicja Lampa Błyskowa:
Co to jest urządzenie, które wyzwala wiązkę światła konieczną do właściwego oświetlenia fotografowanego obiektu. Umożliwia wykonywanie zdjęć w niekorzystnych uwarunkowaniach oświetleniowych. Niekiedy dodatkowo lampa ciemniowa.

Działanie Ciemniowa Lampa znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: