Do czego służy Leica. Definicja Leitz i od słowa camera) — marka pierwszych fotograficznych.
leica co to jest

Czy przydatne?

Definicja Leica

Do czego służy LEICA: Leica (nazwa pochodzi od nazwiska właściciela zakładów: Leitz i od słowa camera) — marka pierwszych fotograficznych aparatów małoobrazkowych. Pierwszy aparat marki Leica skonstruował Oskar Barnack w 1913 roku. Pomysłem autora było użycie w aparacie fotograficznym ok. 2 metrów perforowanej taśmy kinematograficznej, w celu uzyskania 40 klatek na jednym odcinku błony. Klatka małoobrazkowa 24x36mm powstała z podwojenia kinowej 18x24mm. Aparat Leica zaczął nowoczesny reportaż fotograficzny. Dzięki rozmiarom i poręczności tego sprzętu fotoreporter mógł znajdować się w centrum wydarzeń. Produkcję seryjną aparatów marki Leica rozpoczęto w 1925 roku w zakładach E. Leitz Optische Werke w Wetzlar. W listopadzie 2007 na aukcji w Wiedniu za schemat z 1923 zapłacono 336 tys. euro. Schemat, który osiągnął tę cenę należy do prototypowej serii i jest oznaczony numerem 107. Jest pierwszym aparatem wyeksportowanym na rynek amerykańskim (w celu przedłożenia w tamtejszym urzędzie patentowym). Tym samym aparat ten stal się najdroższym małoobrazkowym aparatem fotograficznym na świecie.

Definicja Latensyfikacja:
Co to jest sposób powiększenia czułości filmu fotograficznego polegająca na wstępnym naświetleniu filmu bardzo słabym światłem. Osiągana przez nadczulanie optyczne i chemiczne służy odratowaniu zdjęć leica co to jest.
Definicja Lampa Błyskowa:
Co to jest urządzenie, które wyzwala wiązkę światła konieczną do właściwego oświetlenia fotografowanego obiektu. Umożliwia wykonywanie zdjęć w niekorzystnych uwarunkowaniach oświetleniowych. Niekiedy dodatkowo leica definicja.
Definicja Luminescencja:
Co to jest zwany zimne świecenie, jarzenie – zdarzenie emisji fal świetlnych poprzez ciała, spowodowane inną powodem niż rozgrzanie ich do adekwatnie wysokiej temp.. Odznacza się także bioluminescencję, a więc leica co znaczy.
Definicja Liczba Przewodnia:
Co to jest LP) ustala moc lamp błyskowych. Znaczy ona odległość lampy od obiektu, z jakiej do obiektu dotrze odpowiednia liczba światła do poprawnego naświetlenia filmu ISO 100 przy przysłonie f/1. Liczba leica słownik.

Działanie Leica znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: