Do czego służy Leica. Definicja Leitz i od słowa camera) — marka pierwszych fotograficznych.
leica co to jest

Czy przydatne?

Definicja Leica

Do czego służy LEICA: Leica (nazwa pochodzi od nazwiska właściciela zakładów: Leitz i od słowa camera) — marka pierwszych fotograficznych aparatów małoobrazkowych. Pierwszy aparat marki Leica skonstruował Oskar Barnack w 1913 roku. Pomysłem autora było użycie w aparacie fotograficznym ok. 2 metrów perforowanej taśmy kinematograficznej, w celu uzyskania 40 klatek na jednym odcinku błony. Klatka małoobrazkowa 24x36mm powstała z podwojenia kinowej 18x24mm. Aparat Leica zaczął nowoczesny reportaż fotograficzny. Dzięki rozmiarom i poręczności tego sprzętu fotoreporter mógł znajdować się w centrum wydarzeń. Produkcję seryjną aparatów marki Leica rozpoczęto w 1925 roku w zakładach E. Leitz Optische Werke w Wetzlar. W listopadzie 2007 na aukcji w Wiedniu za schemat z 1923 zapłacono 336 tys. euro. Schemat, który osiągnął tę cenę należy do prototypowej serii i jest oznaczony numerem 107. Jest pierwszym aparatem wyeksportowanym na rynek amerykańskim (w celu przedłożenia w tamtejszym urzędzie patentowym). Tym samym aparat ten stal się najdroższym małoobrazkowym aparatem fotograficznym na świecie.

Definicja Lampa Ciemniowa:
Co to jest urządzenie emitujące światło nieszkodliwe dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi pracę (poruszanie się, operowanie obiektami) w laboratorium fotochemicznym albo ciemni leica.
Definicja Luksografia:
Co to jest Luksografia - sposób otrzymywania obrazów poprzez bezpośrednie naświetlanie materiałów światłoczułych, na które nałożone są elementy o różnym stopniu przeźroczystości; jeden z rodzajów fotogramu leica.
Definicja Luminescencja:
Co to jest zwany zimne świecenie, jarzenie – zdarzenie emisji fal świetlnych poprzez ciała, spowodowane inną powodem niż rozgrzanie ich do adekwatnie wysokiej temp.. Odznacza się także bioluminescencję, a więc leica.
Definicja Luminancja:
Co to jest rozmiar fotometryczna będąca miarą natężenia światła padającego w danym kierunku. Opisuje liczba światła, które przechodzi albo jest emitowane poprzez ustaloną powierzchnię i mieści się w zadanym leica.

Działanie Leica znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: