Do czego służy Luminancja. Definicja światła padającego w danym kierunku. Opisuje liczba światła.
luminancja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Luminancja

Do czego służy LUMINANCJA: Luminancja – rozmiar fotometryczna będąca miarą natężenia światła padającego w danym kierunku. Opisuje liczba światła, które przechodzi albo jest emitowane poprzez ustaloną powierzchnię i mieści się w zadanym kącie bryłowym. Jednostką luminancji w układzie SI jest kandela na metr kwadratowy (cd/m2) albo jej pochodna o nazwie nit (nt).

Definicja Latensyfikacja:
Co to jest sposób powiększenia czułości filmu fotograficznego polegająca na wstępnym naświetleniu filmu bardzo słabym światłem. Osiągana przez nadczulanie optyczne i chemiczne służy odratowaniu zdjęć luminancja.
Definicja Lumen:
Co to jest jednostka miary strumienia świetlnego w układzie SI (jednostka pochodna układu SI) 1 lm = 1cd·sr To jest strumień świetlny wysłany w jednostkowy kąt bryłowy (steradian) poprzez izotropowe punktowe luminancja.
Definicja Leica:
Co to jest pochodzi od nazwiska właściciela zakładów: Leitz i od słowa camera) — marka pierwszych fotograficznych aparatów małoobrazkowych. Pierwszy aparat marki Leica skonstruował Oskar Barnack w 1913 roku luminancja.
Definicja Luminescencja:
Co to jest zwany zimne świecenie, jarzenie – zdarzenie emisji fal świetlnych poprzez ciała, spowodowane inną powodem niż rozgrzanie ich do adekwatnie wysokiej temp.. Odznacza się także bioluminescencję, a więc luminancja.

Działanie Luminancja znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: