Do czego służy Matówka. Definicja powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony.
matówka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Matówka

Do czego służy MATÓWKA: Matówka - zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej powierzchni pryzmatu pentagonalnego. Dla ułatwienia pracy matówka jest dodatkowo zaopatrzona w lupę (soczewkę Fresnela), mikroraster, albo kliny.

Definicja Makrofotografia:
Co to jest rodzaj fotografii, gdzie fotografowany przedmiot zostaje odwzorowany w naturalnych rozmiarach, albo jest nieznacznie zwiększony. Normalnie zakres zwiększenia waha się w granicach od 1:1 do 10:1 – od matówka.
Definicja Mamiya:
Co to jest producent aparatów fotograficznych. Przedsiębiorstwo założone zostało w latach 40. poprzez Seichi Mamiya. W najwyższym stopniu znane aparaty Mamiya to dwuobiektywowa seria C: C220, C33, c330 matówka.
Definicja Matryca CCD:
Co to jest Coupled Device) - układ wielu przedmiotów światłoczułych, z których każdy, dzięki wykorzystaniu filtrów barwnych, odczytuje natężenie określonej szerokości spektrum światła w danym punkcie matrycy matówka.
Definicja Matryca CMOS:
Co to jest Complementary Metal Oxide Semiconductor) - Układ wielu przedmiotów światłoczułych wykonaną w technologi CMOS. Budowa matrycy Matryca złożona jest z tys. przedmiotów które składają się z: Elementu matówka.

Działanie Matówka znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: