Do czego służy Matówka. Definicja powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony.
matówka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Matówka

Do czego służy MATÓWKA: Matówka - zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej powierzchni pryzmatu pentagonalnego. Dla ułatwienia pracy matówka jest dodatkowo zaopatrzona w lupę (soczewkę Fresnela), mikroraster, albo kliny.

Definicja Materiał Światłoczuły:
Co to jest światłoczuły – ogólne definicja oznaczające wszystkie towary wykazujące wrażliwość na światło, które są używane w różnorodnych procesach fotograficznych. Należą do nich zarówno materiały wrażliwe na matówka co znaczy.
Definicja Matryca CCD:
Co to jest Coupled Device) - układ wielu przedmiotów światłoczułych, z których każdy, dzięki wykorzystaniu filtrów barwnych, odczytuje natężenie określonej szerokości spektrum światła w danym punkcie matrycy matówka krzyżówka.
Definicja Muszla Oczna:
Co to jest gumowa nasadka na wizjer aparatu fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego, zwykle nie występująca w komplecie z samym aparatem, toteż trzeba ją dokupić oddzielnie. Elastyczna muszla matówka co to jest.
Definicja Mikroraster:
Co to jest Mikroraster (raster mikropryzmatyczny) - pole w kształcie koła uformowane z małych pryzmatów ułatwiających nastawienie ostrości. Przy nieostrości obiektu daje wrażenie migotania matówka słownik.

Działanie Matówka znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: