Do czego służy Matówka. Definicja powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony.
matówka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Matówka

Do czego służy MATÓWKA: Matówka - zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej powierzchni pryzmatu pentagonalnego. Dla ułatwienia pracy matówka jest dodatkowo zaopatrzona w lupę (soczewkę Fresnela), mikroraster, albo kliny.

Definicja Migawka:
Co to jest częścią aparatu fotograficznego wykorzystywaną do odsłaniania na odpowiedni czas a w dalszym ciągu zasłaniania z powrotem materiału światłoczułego (albo przetwornika optoelektronicznego) w celu jego matówka.
Definicja Muszla Oczna:
Co to jest gumowa nasadka na wizjer aparatu fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego, zwykle nie występująca w komplecie z samym aparatem, toteż trzeba ją dokupić oddzielnie. Elastyczna muszla matówka.
Definicja Monopod:
Co to jest najprostszy rodzaj statywu fotograficznego, składający się tylko z jednej nogi. Monopod stabilizuje kompletnie aparat fotograficzny tylko w jednej, pionowej płaszczyźnie. Mimo tj. jednak przyrządem matówka.
Definicja Mamiya:
Co to jest producent aparatów fotograficznych. Przedsiębiorstwo założone zostało w latach 40. poprzez Seichi Mamiya. W najwyższym stopniu znane aparaty Mamiya to dwuobiektywowa seria C: C220, C33, c330 matówka.

Działanie Matówka znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: