Do czego służy Matówka. Definicja powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony.
matówka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Matówka

Do czego służy MATÓWKA: Matówka - zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej powierzchni pryzmatu pentagonalnego. Dla ułatwienia pracy matówka jest dodatkowo zaopatrzona w lupę (soczewkę Fresnela), mikroraster, albo kliny.

Definicja Mikrofilm:
Co to jest szczególny rodzaj materiału fotograficznego wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35, 70 i 105 mm, na którym można rejestrować kontrastowe (pozbawione półtonów) dokumenty o matówka co to jest.
Definicja Migawka:
Co to jest częścią aparatu fotograficznego wykorzystywaną do odsłaniania na odpowiedni czas a w dalszym ciągu zasłaniania z powrotem materiału światłoczułego (albo przetwornika optoelektronicznego) w celu jego matówka definicja.
Definicja Matryca CCD:
Co to jest Coupled Device) - układ wielu przedmiotów światłoczułych, z których każdy, dzięki wykorzystaniu filtrów barwnych, odczytuje natężenie określonej szerokości spektrum światła w danym punkcie matrycy matówka co znaczy.
Definicja Makrofotografia:
Co to jest rodzaj fotografii, gdzie fotografowany przedmiot zostaje odwzorowany w naturalnych rozmiarach, albo jest nieznacznie zwiększony. Normalnie zakres zwiększenia waha się w granicach od 1:1 do 10:1 – od matówka słownik.

Działanie Matówka znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: