Do czego służy Cmos Matryca. Definicja Układ wielu przedmiotów światłoczułych wykonaną w technologi.
matryca cmos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Matryca CMOS

Do czego służy MATRYCA CMOS: Matryca CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor) - Układ wielu przedmiotów światłoczułych wykonaną w technologi CMOS. Budowa matrycy Matryca złożona jest z tys. przedmiotów które składają się z: Elementu światłoczułego, działającego na zasadzie fotodiody. Wzmacniacz sygnału. Przetwornika analogowo-cyfrowego. Mikro soczewki której zadaniem jest skupienie światła na elemencie światłoczułym. Filtru barwnego odpowiadającego za fakt iż piksel jest czuły tylko na pewne spektrum światła. Przeważnie użytkowana siatka filtrów Bayera. Matryce CMOS występują w wielu urządzeniach takich jak kamerki internetowe, aparaty cyfrowe, lustrzanki cyfrowe (DSLR), przedmioty kontrolne w automatyzacji produkcji i w wielu innych miejscach. Matryce CMOS możemy spotkać w aparatach różnych klas od najprostszych do w najwyższym stopniu zaawansowanych. Matryc CMOS używa raczej spółka Canon. Znajdują one wykorzystanie we wszystkich modelach lustrzanek cyfrowych (seria EOS). Wyjątek stanowi schemat EOS 1D z 2001 roku, gdzie zastosowano matrycę CCD. Od 2006 roku matryce tego typu używane są w aparatach DSLR również poprzez firmę Nikon, a od 2008 roku poprzez firmę Pentax (schemat K20D). Pochodną od matryc CMOS jest nowy typ matryc LIVEMOS. Producentem tych matryc jest spółka Matsushita Electric Industrial (znana jako Panasonic). Matryce te stosowane są w lustrzankach z funkcją LiveView (niezależnie od SONY).

Definicja Materiał Światłoczuły:
Co to jest światłoczuły – ogólne definicja oznaczające wszystkie towary wykazujące wrażliwość na światło, które są używane w różnorodnych procesach fotograficznych. Należą do nich zarówno materiały wrażliwe na matryca cmos.
Definicja Monopod:
Co to jest najprostszy rodzaj statywu fotograficznego, składający się tylko z jednej nogi. Monopod stabilizuje kompletnie aparat fotograficzny tylko w jednej, pionowej płaszczyźnie. Mimo tj. jednak przyrządem matryca cmos.
Definicja Mamiya:
Co to jest producent aparatów fotograficznych. Przedsiębiorstwo założone zostało w latach 40. poprzez Seichi Mamiya. W najwyższym stopniu znane aparaty Mamiya to dwuobiektywowa seria C: C220, C33, c330 matryca cmos.
Definicja Mikroraster:
Co to jest Mikroraster (raster mikropryzmatyczny) - pole w kształcie koła uformowane z małych pryzmatów ułatwiających nastawienie ostrości. Przy nieostrości obiektu daje wrażenie migotania matryca cmos.

Działanie Cmos Matryca znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: