Do czego służy Mikrofilm. Definicja wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35.
mikrofilm co to jest

Czy przydatne?

Definicja Mikrofilm

Do czego służy MIKROFILM: Mikrofilm - szczególny rodzaj materiału fotograficznego wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35, 70 i 105 mm, na którym można rejestrować kontrastowe (pozbawione półtonów) dokumenty o charakterze kreskowym, jak: rysunki, druki tekstowe, schematy, plany i tym podobne w pomniejszeniu do 200:1. Stosuje się także tak zwany mikrofiszki. To są błony płaskie, na których ujęcia są rejestrowane równolegle w wielu rzędach. Mikrofilmy mają z reguły bardzo drobne ziarno materiału światłoczułego, co gwarantuje ich wysoką rozdzielczość i kontrastowość. Jednak skutkiem tego jest ich niska czułość filmu. Mikrofilmy służą do archiwizacji dużej liczby dokumentów, udostępniania kopii cennych oryginałów, i wygodnego przeglądania dokumentów, które w oryginalnej postaci są ogromnymi arkuszami. Powszechnie używane są między innymi w sporych bibliotekach.

Definicja Matówka:
Co to jest zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej mikrofilm.
Definicja Matryca CMOS:
Co to jest Complementary Metal Oxide Semiconductor) - Układ wielu przedmiotów światłoczułych wykonaną w technologi CMOS. Budowa matrycy Matryca złożona jest z tys. przedmiotów które składają się z: Elementu mikrofilm.
Definicja Makrofotografia:
Co to jest rodzaj fotografii, gdzie fotografowany przedmiot zostaje odwzorowany w naturalnych rozmiarach, albo jest nieznacznie zwiększony. Normalnie zakres zwiększenia waha się w granicach od 1:1 do 10:1 – od mikrofilm.
Definicja Matryca CCD:
Co to jest Coupled Device) - układ wielu przedmiotów światłoczułych, z których każdy, dzięki wykorzystaniu filtrów barwnych, odczytuje natężenie określonej szerokości spektrum światła w danym punkcie matrycy mikrofilm.

Działanie Mikrofilm znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: