Do czego służy Mikrofilm. Definicja wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35.
mikrofilm co to jest

Czy przydatne?

Definicja Mikrofilm

Do czego służy MIKROFILM: Mikrofilm - szczególny rodzaj materiału fotograficznego wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35, 70 i 105 mm, na którym można rejestrować kontrastowe (pozbawione półtonów) dokumenty o charakterze kreskowym, jak: rysunki, druki tekstowe, schematy, plany i tym podobne w pomniejszeniu do 200:1. Stosuje się także tak zwany mikrofiszki. To są błony płaskie, na których ujęcia są rejestrowane równolegle w wielu rzędach. Mikrofilmy mają z reguły bardzo drobne ziarno materiału światłoczułego, co gwarantuje ich wysoką rozdzielczość i kontrastowość. Jednak skutkiem tego jest ich niska czułość filmu. Mikrofilmy służą do archiwizacji dużej liczby dokumentów, udostępniania kopii cennych oryginałów, i wygodnego przeglądania dokumentów, które w oryginalnej postaci są ogromnymi arkuszami. Powszechnie używane są między innymi w sporych bibliotekach.

Definicja Matryca CCD:
Co to jest Coupled Device) - układ wielu przedmiotów światłoczułych, z których każdy, dzięki wykorzystaniu filtrów barwnych, odczytuje natężenie określonej szerokości spektrum światła w danym punkcie matrycy mikrofilm.
Definicja Mocne Punkty Obrazu:
Co to jest zasada silnych punktów obrazu - jedna z teorii dotyczących zagadnień kompozycyjnych w grafice, fotografii i tym podobne Ustala w projekcie graficznym te miejsca w obrazie, które najsilniej mikrofilm.
Definicja Muszla Oczna:
Co to jest gumowa nasadka na wizjer aparatu fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego, zwykle nie występująca w komplecie z samym aparatem, toteż trzeba ją dokupić oddzielnie. Elastyczna muszla mikrofilm.
Definicja Mikroraster:
Co to jest Mikroraster (raster mikropryzmatyczny) - pole w kształcie koła uformowane z małych pryzmatów ułatwiających nastawienie ostrości. Przy nieostrości obiektu daje wrażenie migotania mikrofilm.

Działanie Mikrofilm znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: