Do czego służy Mikrofilm. Definicja wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35.
mikrofilm co to jest

Czy przydatne?

Definicja Mikrofilm

Do czego służy MIKROFILM: Mikrofilm - szczególny rodzaj materiału fotograficznego wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35, 70 i 105 mm, na którym można rejestrować kontrastowe (pozbawione półtonów) dokumenty o charakterze kreskowym, jak: rysunki, druki tekstowe, schematy, plany i tym podobne w pomniejszeniu do 200:1. Stosuje się także tak zwany mikrofiszki. To są błony płaskie, na których ujęcia są rejestrowane równolegle w wielu rzędach. Mikrofilmy mają z reguły bardzo drobne ziarno materiału światłoczułego, co gwarantuje ich wysoką rozdzielczość i kontrastowość. Jednak skutkiem tego jest ich niska czułość filmu. Mikrofilmy służą do archiwizacji dużej liczby dokumentów, udostępniania kopii cennych oryginałów, i wygodnego przeglądania dokumentów, które w oryginalnej postaci są ogromnymi arkuszami. Powszechnie używane są między innymi w sporych bibliotekach.

Definicja Mamiya:
Co to jest producent aparatów fotograficznych. Przedsiębiorstwo założone zostało w latach 40. poprzez Seichi Mamiya. W najwyższym stopniu znane aparaty Mamiya to dwuobiektywowa seria C: C220, C33, c330 mikrofilm co to jest.
Definicja Mocne Punkty Obrazu:
Co to jest zasada silnych punktów obrazu - jedna z teorii dotyczących zagadnień kompozycyjnych w grafice, fotografii i tym podobne Ustala w projekcie graficznym te miejsca w obrazie, które najsilniej mikrofilm definicja.
Definicja Matówka:
Co to jest zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej mikrofilm co znaczy.
Definicja Monopod:
Co to jest najprostszy rodzaj statywu fotograficznego, składający się tylko z jednej nogi. Monopod stabilizuje kompletnie aparat fotograficzny tylko w jednej, pionowej płaszczyźnie. Mimo tj. jednak przyrządem mikrofilm słownik.

Działanie Mikrofilm znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: