Do czego służy Monopod. Definicja składający się tylko z jednej nogi. Monopod stabilizuje.
monopod co to jest

Czy przydatne?

Definicja Monopod

Do czego służy MONOPOD: Monopod – najprostszy rodzaj statywu fotograficznego, składający się tylko z jednej nogi. Monopod stabilizuje kompletnie aparat fotograficzny tylko w jednej, pionowej płaszczyźnie. Mimo tj. jednak przyrządem wygodnym, bo znacząco ułatwia fotografującemu ręczne stabilizowanie aparatu w pozostałych płaszczyznach. Fundamentalną wadą monopodu jest konieczność podtrzymywania aparatu poprzez cały czas fotografowania, bo nawet dobre zablokowanie dolnej części nogi monopodu (na przykład między kamieniami) nie zapewnia sztywności całości. Monopod ułatwia fotografowanie obiektywami długoogniskowymi i z czasami naświetlania trochę dłuższymi od standardowych czasów zapewniających nieporuszone zdjęcia przy danym obiektywie. Jest także pomocny przy pracy z cięższymi aparatami. Fundamentalną wadą monopodu jest niemożność jego samodzielnego stawiania, znajduje jednak wykorzystanie wszędzie tam, gdzie noszenie pełnego statywu jest uciążliwe (na przykład turystyka piesza, zwłaszcza górska), trzeba się błyskawicznie przemieszczać z rozłożonym statywem albo także błyskawicznie go rozkładać i składać (na przykład zdjęcia reporterskie), albo nie ma miejsca na pełny statyw (na przykład fotografowanie z tłumu ludzi, albo fotografia przyrodnicza pośród bujnej roślinności). Przy użyciu monopodu można także wykonywać charakterystyczne tylko dla niego zdjęcia efektowe w formie zdjęć poruszonych o płynnym ruchu. Ciekawym rozwiązaniem są monopody powstające po odkręceniu rączki kijków turystycznych.

Definicja Matryca CCD:
Co to jest Coupled Device) - układ wielu przedmiotów światłoczułych, z których każdy, dzięki wykorzystaniu filtrów barwnych, odczytuje natężenie określonej szerokości spektrum światła w danym punkcie matrycy monopod co znaczy.
Definicja Matówka:
Co to jest zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej monopod krzyżówka.
Definicja Materiał Światłoczuły:
Co to jest światłoczuły – ogólne definicja oznaczające wszystkie towary wykazujące wrażliwość na światło, które są używane w różnorodnych procesach fotograficznych. Należą do nich zarówno materiały wrażliwe na monopod co to jest.
Definicja Matryca CMOS:
Co to jest Complementary Metal Oxide Semiconductor) - Układ wielu przedmiotów światłoczułych wykonaną w technologi CMOS. Budowa matrycy Matryca złożona jest z tys. przedmiotów które składają się z: Elementu monopod słownik.

Działanie Monopod znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: