Do czego służy Monopod. Definicja składający się tylko z jednej nogi. Monopod stabilizuje.
monopod co to jest

Czy przydatne?

Definicja Monopod

Do czego służy MONOPOD: Monopod – najprostszy rodzaj statywu fotograficznego, składający się tylko z jednej nogi. Monopod stabilizuje kompletnie aparat fotograficzny tylko w jednej, pionowej płaszczyźnie. Mimo tj. jednak przyrządem wygodnym, bo znacząco ułatwia fotografującemu ręczne stabilizowanie aparatu w pozostałych płaszczyznach. Fundamentalną wadą monopodu jest konieczność podtrzymywania aparatu poprzez cały czas fotografowania, bo nawet dobre zablokowanie dolnej części nogi monopodu (na przykład między kamieniami) nie zapewnia sztywności całości. Monopod ułatwia fotografowanie obiektywami długoogniskowymi i z czasami naświetlania trochę dłuższymi od standardowych czasów zapewniających nieporuszone zdjęcia przy danym obiektywie. Jest także pomocny przy pracy z cięższymi aparatami. Fundamentalną wadą monopodu jest niemożność jego samodzielnego stawiania, znajduje jednak wykorzystanie wszędzie tam, gdzie noszenie pełnego statywu jest uciążliwe (na przykład turystyka piesza, zwłaszcza górska), trzeba się błyskawicznie przemieszczać z rozłożonym statywem albo także błyskawicznie go rozkładać i składać (na przykład zdjęcia reporterskie), albo nie ma miejsca na pełny statyw (na przykład fotografowanie z tłumu ludzi, albo fotografia przyrodnicza pośród bujnej roślinności). Przy użyciu monopodu można także wykonywać charakterystyczne tylko dla niego zdjęcia efektowe w formie zdjęć poruszonych o płynnym ruchu. Ciekawym rozwiązaniem są monopody powstające po odkręceniu rączki kijków turystycznych.

Definicja Mamiya:
Co to jest producent aparatów fotograficznych. Przedsiębiorstwo założone zostało w latach 40. poprzez Seichi Mamiya. W najwyższym stopniu znane aparaty Mamiya to dwuobiektywowa seria C: C220, C33, c330 monopod.
Definicja Makrofotografia:
Co to jest rodzaj fotografii, gdzie fotografowany przedmiot zostaje odwzorowany w naturalnych rozmiarach, albo jest nieznacznie zwiększony. Normalnie zakres zwiększenia waha się w granicach od 1:1 do 10:1 – od monopod.
Definicja Mocne Punkty Obrazu:
Co to jest zasada silnych punktów obrazu - jedna z teorii dotyczących zagadnień kompozycyjnych w grafice, fotografii i tym podobne Ustala w projekcie graficznym te miejsca w obrazie, które najsilniej monopod.
Definicja Mikrofilm:
Co to jest szczególny rodzaj materiału fotograficznego wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35, 70 i 105 mm, na którym można rejestrować kontrastowe (pozbawione półtonów) dokumenty o monopod.

Działanie Monopod znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: