Do czego służy Oczna Muszla. Definicja fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego.
muszla oczna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Muszla oczna

Do czego służy MUSZLA OCZNA: Muszla oczna - gumowa nasadka na wizjer aparatu fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego, zwykle nie występująca w komplecie z samym aparatem, toteż trzeba ją dokupić oddzielnie. Elastyczna muszla oczna przylega doskonale do oczodołu. Dzięki niej fotografujący ma w polu widzenia jedynie kadr, a sam aparat może trzymać trochę wygodniej - nie przyciskając go aż tak bardzo do oka. To jest szczególnie przydatne przy mocnym oświetleniu od tyłu i przy jasnej obudowie aparatu. Dodatkowo muszla oczna ma znaczenie w aparatach fotograficznych, gdzie pomiar światła następuje dopiero w pryzmacie (a nie na przykład po przejściu światła poprzez półprzepuszczalne lustro). W takim przypadku mocne światło odtylne mogłoby bez muszli ocznej zafałszować pomiar światła w pryzmacie wpadając poprzez nieosłonięty wizjer.

Definicja Matryca CCD:
Co to jest Coupled Device) - układ wielu przedmiotów światłoczułych, z których każdy, dzięki wykorzystaniu filtrów barwnych, odczytuje natężenie określonej szerokości spektrum światła w danym punkcie matrycy muszla oczna.
Definicja Mikroraster:
Co to jest Mikroraster (raster mikropryzmatyczny) - pole w kształcie koła uformowane z małych pryzmatów ułatwiających nastawienie ostrości. Przy nieostrości obiektu daje wrażenie migotania muszla oczna.
Definicja Materiał Światłoczuły:
Co to jest światłoczuły – ogólne definicja oznaczające wszystkie towary wykazujące wrażliwość na światło, które są używane w różnorodnych procesach fotograficznych. Należą do nich zarówno materiały wrażliwe na muszla oczna.
Definicja Matryca CMOS:
Co to jest Complementary Metal Oxide Semiconductor) - Układ wielu przedmiotów światłoczułych wykonaną w technologi CMOS. Budowa matrycy Matryca złożona jest z tys. przedmiotów które składają się z: Elementu muszla oczna.

Działanie Oczna Muszla znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: