Do czego służy Oczna Muszla. Definicja fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego.
oczna muszla co to jest

Czy przydatne?

Definicja Muszla oczna

Do czego służy MUSZLA OCZNA: Muszla oczna - gumowa nasadka na wizjer aparatu fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego, zwykle nie występująca w komplecie z samym aparatem, toteż trzeba ją dokupić oddzielnie. Elastyczna muszla oczna przylega doskonale do oczodołu. Dzięki niej fotografujący ma w polu widzenia jedynie kadr, a sam aparat może trzymać trochę wygodniej - nie przyciskając go aż tak bardzo do oka. To jest szczególnie przydatne przy mocnym oświetleniu od tyłu i przy jasnej obudowie aparatu. Dodatkowo muszla oczna ma znaczenie w aparatach fotograficznych, gdzie pomiar światła następuje dopiero w pryzmacie (a nie na przykład po przejściu światła poprzez półprzepuszczalne lustro). W takim przypadku mocne światło odtylne mogłoby bez muszli ocznej zafałszować pomiar światła w pryzmacie wpadając poprzez nieosłonięty wizjer.

Definicja Matówka:
Co to jest zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej muszla oczna co znaczy.
Definicja Mikroraster:
Co to jest Mikroraster (raster mikropryzmatyczny) - pole w kształcie koła uformowane z małych pryzmatów ułatwiających nastawienie ostrości. Przy nieostrości obiektu daje wrażenie migotania muszla oczna krzyżówka.
Definicja Mikrofilm:
Co to jest szczególny rodzaj materiału fotograficznego wytwarzany z reguły jako błona zwojowa o szerokosci 8, 16, 35, 70 i 105 mm, na którym można rejestrować kontrastowe (pozbawione półtonów) dokumenty o muszla oczna co to jest.
Definicja Matryca CMOS:
Co to jest Complementary Metal Oxide Semiconductor) - Układ wielu przedmiotów światłoczułych wykonaną w technologi CMOS. Budowa matrycy Matryca złożona jest z tys. przedmiotów które składają się z: Elementu muszla oczna słownik.

Działanie Oczna Muszla znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: