Do czego służy Oczna Muszla. Definicja fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego.
muszla oczna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Muszla oczna

Do czego służy MUSZLA OCZNA: Muszla oczna - gumowa nasadka na wizjer aparatu fotograficznego zwiększająca komfort pracy fotografującego, zwykle nie występująca w komplecie z samym aparatem, toteż trzeba ją dokupić oddzielnie. Elastyczna muszla oczna przylega doskonale do oczodołu. Dzięki niej fotografujący ma w polu widzenia jedynie kadr, a sam aparat może trzymać trochę wygodniej - nie przyciskając go aż tak bardzo do oka. To jest szczególnie przydatne przy mocnym oświetleniu od tyłu i przy jasnej obudowie aparatu. Dodatkowo muszla oczna ma znaczenie w aparatach fotograficznych, gdzie pomiar światła następuje dopiero w pryzmacie (a nie na przykład po przejściu światła poprzez półprzepuszczalne lustro). W takim przypadku mocne światło odtylne mogłoby bez muszli ocznej zafałszować pomiar światła w pryzmacie wpadając poprzez nieosłonięty wizjer.

Definicja Matówka:
Co to jest zmatowiona mechanicznie albo chemicznie powierzchnia szkła, na której w aparacie fotograficznym tworzony jest obraz wykorzystywany do ustawienia ostrości. Jest wykonana na szybie, albo dolnej muszla oczna.
Definicja Migawka:
Co to jest częścią aparatu fotograficznego wykorzystywaną do odsłaniania na odpowiedni czas a w dalszym ciągu zasłaniania z powrotem materiału światłoczułego (albo przetwornika optoelektronicznego) w celu jego muszla oczna.
Definicja Materiał Światłoczuły:
Co to jest światłoczuły – ogólne definicja oznaczające wszystkie towary wykazujące wrażliwość na światło, które są używane w różnorodnych procesach fotograficznych. Należą do nich zarówno materiały wrażliwe na muszla oczna.
Definicja m42:
Co to jest mocowania obiektywów w aparatach fotograficznych na gwint M 42 x 1 dostępny w starszych aparatach na przykład Praktica, Zenit, Ricoh i wielu innych. Obiektywy tego standardu są bardzo muszla oczna.

Działanie Oczna Muszla znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: