Do czego służy Nikon. Definicja optycznego. Spółka została założona w roku 1917 jako Nippon Kogaku.
nikon co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nikon

Do czego służy NIKON: Nikon to japoński producent sprzętu fotograficznego i optycznego. Spółka została założona w roku 1917 jako Nippon Kogaku Kogyo Kabushiki Kaisha. W roku 1948 spółka wypuściła pierwszy aparat fotograficzny NIKON, który zapoczątkował serię aparatów pod tą nazwą. Aparaty te były raczej preferowane poprzez fotografów zawodowych. Najsłynniejsze modele to: dalmierzowe S, S2, SP i lustrzanki oznaczone symbolem F, F2, F3, F4, F5 i F6. W modelu F3 wprowadzono po raz pierwszy elektroniczne sterowanie migawki. Modele F4, F5 i F6 mają integralnie wbudowane motorki napinające migawkę, przesuwające video i ustawiające ostrość (tak zwany autofokus). Aparaty fotograficzne Nikon są zaopatrzone w obiektywy pod nazwą Nikkor. W ostatnich latach spółka Nikon skupia się raczej na produkcji aparatów cyfrowych. W roku 2005 spółka Nikon ogłosiła, iż zaprzestaje kompletnie produkcji aparatów analogowych i akcesoriów do nich na rzecz aparatów cyfrowych. Spółka jest notowana na tokijskiej giełdzie.

Definicja Naświetlenie:
Co to jest mechanizm padania światła na materiał światłoczuły, dzięki czemu powstaje na nim obraz utajony. Po naświetleniu uzyskany obraz musi być jeszcze przynajmniej spowodowany, a w dalszym ciągu utrwalony nikon co znaczy.
Definicja Namiot Bezcieniowy:
Co to jest Namiot bezcieniowy - namiot z rurek i półprzeźroczystej tkaniny, normalnie w neutralnym kolorze, pozwalający na uzyskiwanie zdjęć elementów pozbawionych cienia wynikającego z oświetlenia nikon krzyżówka.
Definicja Nikkor:
Co to jest praktycznie wszystkich obiektywów wytwarzanych albo firmowanych poprzez japońskiego producenta sprzętu fotograficznego Nippon Kogaku, dostosowanych do aparatów fotograficznych o nazwie Nikon nikon co to jest.
Definicja Negatyw:
Co to jest odwrotność pozytywu, a więc oryginału. W fotografii monochromatycznej, negatyw jest przeciwieństwem jasności tonów z uwzględnieniem pełnej skali dynamiki nośnika (na przykład dla jasnego obrazu nikon słownik.

Działanie Nikon znaczenie w Słownik na N .

  • Dodano:
  • Autor: